GENEL BAŞKAN GEYLAN, “OLAĞANÜSTÜ TEDBİRLER ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİ DE KAPSAMALIDIR.”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan,  küresel salgın haline gelen koronavirüs için alınan tedbirler kapsamında ücretli öğretmenlerin ödemelerinde ivedilikle mevzuat düzenlemesine gidilmesi gerektiğini belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Başkan Geylan şunları kaydetti:

“Ücretli öğretmenlik bilindiği gibi girdiği ders başına ücret alan, hiçbir özlük hakka sahip olmayan, insanların güvencesiz çalıştırıldığı bir görevlendirme şeklidir. Maalesef  yeterli sayıda öğretmen ataması yapılmadığı için şuanda 81 ilimizde 81 bin ücretli öğretmen görev yapmaktadır.  Yani şu anda 81 bin meslektaşımız ücret alamayacakları için ihtiyaçlarını karşılayamamak durumundadır. Bu durum, görmezden gelinecek bir hal değildir.  

Bilindiği üzere ülkemiz olağanüstü bir süreci yaşıyor ve Devletimiz de bu hassas süreci en az sıkıntıyla aşabilmemiz için OLAĞANÜSTÜ TEDBİRLERİ hayata geçiriyor. Dolayısıyla ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİMİZE ödeme yapılabilmesi için İVEDİ şekilde MEVZUAT DÜZENLEMESİ yapılmalı ve bu çalışanlar, zaten çok yetersiz olan ücretlerinden bile yoksun bırakılmamalıdır. Devletimizin bu olağanüstü günlerde, sosyal devlet olmanın gereği, çalışanların mağdur olmasına kayıtsız kalmayacağına inanıyorum ”