GENEL BAŞKAN GEYLAN: “ÜNİVERSİTELERİMİZ İLİM İRFAN YUVASIDIR.”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Boğaziçi Üniversitesi rektörlük seçimleri ardından kamuoyuna yansıyan olaylar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan üniversitelerin, toplumda demokrasi kültürünün yerleşmesi ve gelişmesi için lokomotif görevini ifa eden kurumlar olduğunu söyleyerek; “Ancak hiç kimse sözde demokratik değerler ve talepler üzerinden kirli ideolojik ve ayrıştırıcı manipülasyonlara heveslenmesin.” dedi.

 Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Üniversitelerimiz, toplumumuzda demokrasi kültürünün yerleşmesi ve gelişmesi için lokomotif görevini ifa eden kurumlardır.

Güçlü Türkiye’yi inşa edecek olan gözbebeğimiz gençlerimiz, işte bu iklim içerisinde özgürce yetişecektir.

Geleceğimizin teminatı olan ve ilim ve irfan ile bezenmesi gereken gençliğimizi fetö, pkk, dhkpc, deaş gibi her türlü zararlı oluşumların kirli emellerinden korumak başta devletimiz olmak üzere hepimizin görevidir.

İfade özgürlüğüne tabii ki evet. Ancak hiç kimse sözde demokratik değerler ve talepler üzerinden kirli ideolojik ve ayrıştırıcı manipülasyonlara heveslenmesin!

Türkiye’mizin son yıllardaki tecrübesi göstermiştir ki, ihanet, her fırsatı değerlendirerek devletimizi ve kurumlarımızı yıpratma gayretindedir.

Buna müsaade edilemez..”