​TÜRK EĞİTİM-SEN İLE DIOMAND YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKÜ İMZALANDI.

Türk Eğitim-Sen olarak üyelerimize her platformda fırsatlar sunmaya devam ediyoruz. Her alanda öncü sendikamız bir anlaşmaya daha imza attı. Buna göre Türk Eğitim-Sen ile Diamand Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı arasında İş birliği protokolü imzalandı. Yapılan anlaşma ile üyelerimize avantajlı imkânlar sunulmaktadır.

Protokol kapsamında dil eğitimi, work&study, work&travel, Au Pair ve diğer akademik programları ile yurtdışında eğitim almak isteyen Türk Eğitim-Sen üyesi eğitim çalışanlarına ve 1. Derece yakınlarına Diamond Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı eğitim ücretleri üzerinden %5 ila %10 arasında(programa göre değişmekte) indirim uygulanacaktır. 

Türk Eğitim-Sen olarak üyelerimize yeni fırsatlar sunmaya devam edeceğiz.

 

Detaylı bilgi için tıklayınız www.dccdiamond.org

TÜRK EĞİTİM-SEN  İLE DIAMOND YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

arasında

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Türk Eğitim-Sen ve Diamond Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, karşılıklı kurumsal yarar adına yurtdışında dil eğitimi, Work&Study,  Work&Travel,  Au Pair ve diğer akademik program faaliyetleri için işbirliği yapmak istediklerini beyan ederler. Her iki kurum da aşağıda belirtilen faaliyetlerin organizasyonunu teşvik etmek ve sürdürmek üzere anlaşmaya varmışlardır:

  • Eğitim dönemi içerisinde yurtdışı dil eğitim, akademik ve yukarıda belirtilen diğer tüm eğitim programlarının tanıtımı için bilgilendirme konferanslarının yapılması
  • Diamond Yurtdışı Eğitim Danışmanlığının katılımcılara, katıldıkları program öncesinde ve program boyunca ücretsiz danışmanlık hizmeti vermesi
  • Türk Eğitim-Sen üyesi Kamu çalışanlarına ve 1.derece yakınlarına Diamond Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından, eğitim ücretleri üzerinden  %5 ila %10 arasında (programa göre değişmekte) indirim uygulanması ve bu indirimin tanıtımının Türk Eğitim-Sen tarafından yapılması

İşbirliği Maddeleri:

  1. Bu İşbirliği Protokolü uyarınca gerçekleştirilecek her faaliyet için faaliyetin başlatılmasından önce yazılı olarak her iki kurum tarafından anlaşmaya varılacak ve bu işbirliği protokolüne ek oluşturacaktır.
  2. Bu İşbirliği Protokolünün mali yükümlülüğü yoktur. Her kurum, ortak faaliyetlere kendi katkısından sorumlu olacaktır ve tüm bu faaliyetler tarafların bütçe tahsisatına bağlı olarak gerçekleştirilecektir.
  3. Türk Eğitim-Sen üyesi eğitim çalışanlarına ve 1.derece yakınlarına Diamond Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından eğitim ücretleri üzerinden yukarıda belirtilen indirim oranına bağlı miktarın şeffaflığı Türk Eğitim-Sen tarafından kontrol edilebilir olacaktır.
  4. Tüm faaliyetler Türk Eğitim-Sen  ile Diamond Yurtdışı Eğitim Danışmanlığın mevzuat ve ilkelerine uygun olacaktır.

Yenileme, Sonlandırma ve Değişiklikler:

  1. Tarafların onayı üzerine, bu İşbirliği Protokolü on (10) yıllık bir süre için geçerli olacaktır. Aksi belirtilmedikçe belgenin süresi, beş yılın sonunda otomatik olarak yenilenecektir.
  2. Bu İşbirliği Protokolü, her iki kurumun karşılıklı anlaşması halinde revize edilebilir, ya da süre bitimine on iki ay kala ilgili kurumun yetkilisi tarafından imzalanmış yazılı bildirim ile kurumlardan biri tarafından sonlandırılabilir.