GENEL BAŞKAN TALİP GEYLAN: `OKULLARIMIZIN TEMİZLİK VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ EKSİĞİ GİDERİLMELİDİR!`

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan,  okullardaki temizlik ve güvenlik personel yetersizliği hakkında açıklamalarda bulundu.

Okulların covid nedeniyle ciddi risk altında bulunduğuna dikkat çeken Geylan, temizlik tedbirlerinin en üst düzeyde alınması gerektiğini bildirdi. Bazı okullarda hizmetli ve güvenlik personel sayısının yetersiz olduğunu da vurgulayan Geylan, bundan sonraki süreçte  Hükümet'in etkili girişimlerle hizmetli ve güvenlik personel sayısının artırmasını ve soruna acilen çözüm bulması gerektiğini kaydetti.

Genel Başkan Talip Geylan açıklamasında şunları söyledi:

"Temizlik ve güvenlik personeli sıkıntısından dolayı okul yöneticilerimizden çokça istek geliyor.

TYP kapsamında tahsis edilen personel sayısı geçen yılın çok altında olduğu için sadece güvenlik açısından değil temizlik bakımından da büyük problem yaşanmakta.

Covid riski nedeniyle, ilave temizlik tedbirlerinin alınmasının şart olduğu bu dönemde, okullarımızdaki güvenlik ve temizlik hizmetleri nasıl yürütülecek?

Tam gün eğitime devam ettiğimiz bu dönemde öğrencilerimizin sağlığını tehlikeye atmamak için MEB, tüm imkanlarını seferber etmeli ve Hükümet nezdinde etkili girişimlerde bulunarak soruna acilen çözüm bulmalıdır."