#24KasımSözDeğilİcraat

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 22.11.2021 tarihinde #24KasımSözDeğilİcraat  adlı hashtag çalışması düzenledi. Genel Başkan Talip Geylan'ın ilk tweet paylaşımının ardı sıra kısa sürede konuyla ilgili yüzlerce tweet atıldı.

24 Kasım 2021 tarihinde Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun TBMM'de görüşülmeye başlanmasını talep eden Genel Başkan Geylan, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün, sadece kuru sözlerle geçiştirilmemesi gerektiğini, çalışanların beklentilerinin karşılandığı, somut icraatların hayata geçirildiği bir kutlamaya vesile olması gerektiğini kaydetti.

 Genel Başkan’ın konu ile ilgili twitleri şu şekildedir:

‘Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer; gelin bir ilke imza atın ve bu 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, sadece kuru sözlerle geçiştirilmeyen ve çalışanların beklentilerinin karşılandığı somut icraatların hayata geçirildiği bir kutlamaya vesile olun.

Öğretmenlik Meslek Kanunu görüşmeleri en geç 24 Kasım 2021 günü TBMM’de başlatılsın.

Öğretmenler Günü’nde tüm eğitim çalışanlarına BİR MAAŞ tutarında ekonomik destek verilsin.

Tüm öğretmenlerin maaş karşılığı okutacağı ders saati 15 saat olarak eşitlenmelidir.

Kariyer basamakları konusunda 15 yıldır bir şey yapılmıyor. Bu ayıptan MEB artık kurtarılmalıdır. 10 yılını doldurmuş her bir öğretmenimiz UZMAN, 20 yılını doldurmuş her bir öğretmenimiz BAŞÖĞRETMEN olarak değerlendirilmelidir.

Salgın süresince, zaman zaman okulları kapatmak zorunda kalsak bile, olağanüstü gayret ortaya koyarak eğitimi devam ettiren hizmetlisinden memuruna, öğretmeninden yöneticisine kadar bütün eğitim çalışanları BAŞARI belgesiyle ödüllendirilsin.

Öğretmenin sözleşmelisi ücretlisi olmaz! Tüm öğretmenler sadece KADROLU istihdam edilmelidir.

Öğretmenin sözleşmelisi ücretlisi olmaz! Tüm öğretmenler sadece KADROLU istihdam edilmelidir.

Elverişsiz koşulların hakim olduğu bölgelerde öğretmen istikrarını sağlamanın yolu; Öğretmeni ESİR ETMEK değil, TEŞVİK ETMEKTİR. Bölgenin mahrumiyet derecesine göre; 1 brüt asgari ücretle 2 brüt asgari ücret oranında zorunlu hizmet tazminatı ödensin!’