GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİ UŞAK ŞUBESİNİN PROGRAMINA KATILDI

Genel Sekreter Musa Akkaş ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz Kocakaplan Uşak Şubesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü vesileyle düzenlenen programa katıldı. Programda Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların Uşak Şube Başkanları ve İl Temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin temsilcileri, Türk Eğitim-Sen Eski Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Ali Ünalan’da hazır bulundu.

Çok sayıda eğitim çalışanın hazır bulunduğu program şehit öğretmenler için Kuran-ı Kerim ve mevlid okunmasıyla başladı. Devamında Şube Başkanı Ahmet Gürten ve Genel Sekreter Musa Akkaş birer konuşma yaptılar. Genel Sekreter Musa Akkaş konuşmasında; Türkiye Kamu-Sen’in kuruluş felsefi hakkında hatırlatmalarda bulunduktan sonra yaşanan ekonomik ve sosyal problemler, Kamu çalışanlarının iş güvencesine karşı yapılan saldırılar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Bu süreçte daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğuna vurgu yapan Akkaş; Eşit işe eşit ücret kararnamesi olarak bilinen 666 sayılı KHK ile öğretmen ve akademisyenleri yok sayan anlayışın, problem çözülene kadar her çarşamba Ankara’da Maliye Bakanlığının önünde, diğer illerde ise valiliklerin önünde protesto etmeye devam edileceğini hatırlatarak, eğitim çalışanlarının meselelerine sahip çıkmasını rica etti.

Türk Eğitim-Sen Uşak şubesi tarafından emekli olan üyelere takdim edilmek üzere hazırlanan plaketler sahiplerine törenle verildi.