ANKARA 6 NO'LU ŞUBEDEN YÖNETİCİ ATAMA SINAV KURSU

         Ankara 6 No’lu Şubenin düzenlemiş olduğu Yönetici Atama Sınavı ile ilgili kurs 12 Eylül 2011 Tarihinde başladı. Kursun açılışına Genel Sekreter Musa AKKAŞ ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz KOCAKAPLAN katıldı. Şube Başkanı Veli KESKİN’in açılış konuşmasından sonra bir konuşma yapan Genel Sekreter Musa AKKAŞ, “ Sendikamız Türk Eğitim-Sen çalışanları lehine olacak güzel çalışmalar yapıyor. Sendikalar ne yapıyor ki diyenler Sendikamızın yaptıklarını takip etsinler. Sendikaların dünü ile bugününü karşılaştırdığımızda büyük gelişmeler olduğunu görüyorum. Toplu görüşmeden, toplu sözleşmeye geçilmesi büyük bir gelişmedir. Sendikamızın bunda büyük bir emeği vardır.

         Türk Eğitim-Sen her zaman hakkın, doğrunun yanında yer almıştır. Yönetmeliklere aykırı, çalışanların huzursuzluğuna yol açan her uygulamanın karşısında olduk. Yönetici atamalarında Liyakat  ve kariyere göre atamaları savunduk. Usulüne göre yapılmayan atamalara karşı çıktık. Bunda başarılı da olduk. Artık yönetici atamaları sınavla yapılıyor. 

         Yönetmelikte eğitim çalışanlarının aleyhine olan maddeler bulunmaktadır. Bunların değiştirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

         Sizlerin başarılı olması için düzenlenen bir kurs var İnşallah hepiniz başarılı olursunuz.

         Bu kursu düzenleyen Şube yönetimine, Öğretim görevlilerine teşekkür ediyorum.” Dedi.