HABERİMİZE HÜSEYİN ÇELİK'TEN AÇIKLAMA
Ders dışı zamanlarda, milli tepkilere katılmak hakkını elimizden alabilecek bir babayiğit yoktur ve böyle bir yasağı getirmek, hangi mevki ve makamda olursa olsun kimsenin hakkı da, haddi de değildir! Hüseyin ÇELİK, bu genelgeyle ne yapmak istediğini net olarak kamuoyuna açıklamalıdır.

Sayın ÇELİK’in bu açıklaması, öğretmen ve öğrencilerin mesai saatleri içerisinde mlli tepki gösterilerine katılımlarını yasaklamakta, mesai saatleri ve ders  dışı zamanlarda yapılan eylemlere katılabileceğini net olarak ortaya koymaktadır.

Türk Eğitim Sen olarak, MEB'in böylesine hassas konularda daha anlaşılır ifadeler kullanmasını, milli tepkileri kırmak amacında olan bir kurum durumuna düşürülmemesini istiyoruz.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyim ÇELİK aşağıdaki açıklamayı yaptı;

“Ülkenin terör eylemleri ile kötü bir yöne doğru çekilmeye çalışıldığını savunan Bakan Çelik, şöyle konuştu:
“Terör örgütünün gerginlik ve kargaşa yaratmaya yönelik amaçları var. Şüphesiz toprağa düşen her şehit bizim bağrımızı dağlamaktadır. Teröre karşı tepkimizi getirmemizden doğal en tabi şey yok. Zaman zaman siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve dernekler öğrencileri ve öğretmenleri sokağa çıkarıyorlar ve istenmeyen olaylara sebep olabilirler düşüncesiyle eğitim öğretim devam ederken bu tür organizasyonlara karışmamasını istedik. Fakat öğretmen ve öğrenciler hafta sonları veya mesai saatleri sonrası yapılan bu tür eylemlere katılabilirler. Mesai saati içinde eğitim öğretim devam ederken öğretim ve öğrenciyi sokağa götürüyorlar, bu doğru davranış değil”  

http://www.hurriyet.com.tr/egitim/anasayfa/7550626.asp?gid=171&sz=66673