YETKİ YİNE TÜRK EĞİTİM SEN'İN
Biz üye yaptığımız kimseye mevki, makam sunmadık. Kimseye "işini çözeriz, problemlerini hallederiz" diye bir söz vermedik. Biz sadece, onların hakkını savunacağımızı, mevzuatttan doğan haklarını gasp etmeye çalışanlara karşı her türlü mücadeleyi ortaya koyacağımızı, haklı davalarında her zaman yanlarında olacağımızı söyledik. Biz ilkeli duruş sözü verdik. Biz üyelerimizin şahsiyetlerini ezdirmeyeceğiz, sözü verdik. Sözümüzü tuttuk. Biz biliyorduk ki; yalan, dolan ile sendikacılık olmaz. Sahte şişirme üyelerle uzun soluklu mücadele edilmez. Bize üye olan eğitim çalışanları bize inanmalı, bizim stratejimize güvenmeli ve bizi zor günlerde desteklemelidir.

2007 Mayıs ayından bu yana teşkilatlarımızın gayretleriyle 15 bin yeni üye kazanılmış, üye çalışmalarımız bütün hızıyla devam etmektedir. Hedefimiz 15 Mayıs 2008 tarihine kadar 30 bin yeni üye kazanmaktır. Bugün itibariyle bile üye sayımız 150 bini geçmiş durumdadır. Yani, YETKİ YİNE TÜRK EĞİTİM SEN’İN.

Demek ki; sendikacılık yalanla dolanla olmuyor. Demek ki; sendikacılık bir takım insanlara makam ve mevki satarak olmuyor. Demek ki; sendikacılık arkamızdaki ağa babalara güvenerek olmuyor. Türk Eğitim Sen’in başarısı, ilkeli, kararlı ve yiğit duruşun eğitim çalışanlarından ciddi destek gördüğünün en önemli ispatıdır.

Türk Eğitim Sen, günlük başarılar, anlık büyümeler peşinde değildir ve asla olmamıştır. Adım adım, ama köklü bir şekilde büyümemiz, bizi her türlü rüzgara ve her türlü düşmanlığa karşı hazırlamıştır. Esen rüzgarların kayadan bir parça koparamayacağı gerçeği, hep yolumuzu aydınlatmıştır. Bu köklü ve sürekli başarıda emeği olan, alınteri bulunan bütün dostlarımıza, gönüldaşlarımıza saygı ve minnetlerimizi sunuyoruz.

YETKİ YİNE BİZİM. Bir takım leş yiyicilerin bütün gayretlerine rağmen YETKİ TÜRK EĞİTİM SEN’İN. Biz dün vardık, bugün varız, yarın da olacağız. Ama, ilkesiz olanların başarıları geçicidir. Ama, korkakların başarılı olmaları asla mümkün değildir. İşte, bu yiğit duruşlu, ilkeli insanların eseri TÜRK EĞİTİM SEN, köklü bir çınar misali her zaman yükselecek, kök salmaya devam edecektir..