TÜRK EĞİTİM-SEN’İN KPSS İLE İLGİLİ İDDİALARI SES GETİRDİ

            Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 20.08.2010 tarihinde Genel Merkezde bir basın toplantısı düzenleyerek, KPSS ile ilgili önemli açıklamalar yapmıştı. Genel Başkan Koncuk, KPSS'ye şaibe karıştığını söylemiş, ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan'ın, konuyla ilgili başlattığı soruşturmanın sağlıklı olmayacağını belirtmişti. Koncuk, konunun Cumhurbaşkanlığı tarafından incelenmesi için başvuruda bulunduklarını da açıklamıştı. Milli Eğitim Bakanlığının iddialar karşısında, araştırmalar sonuçlanıncaya kadar, öğretmen atama takvimini gözden geçirmesi gerektiğini söyleyen Koncuk, şunları kaydetmişti: “KPSS-2010 sınavlarının ciddi iddialar sebebiyle şaibeli bir sınav olduğunu söylemek zor değil. Bu sınavlarla ilgili araştırmaları ÖSYM'nin yapma imkânı, niyeti yoktur. Yanlışları ortaya koyma niyeti de yoktur. Böyle bir niyetle yapılan soruşturmanın arzu edilen sonuçları doğurmayacağı da açıktır. Onun için Cumhurbaşkanlığı makamına konuyu iletiyoruz. Bu konuda iddiası olan bütün arkadaşlarımız dava açsınlar.”

Genel Başkan Koncuk, basın toplantısında KPSS 10 puan türünde 43 puan alan Yahya Erdoğanlı’nın 2007 yılında sözleşmeli öğretmen olarak görevlendirmesinin yapıldığını da söyleyerek, skandal atama için yargıya başvuracağını da açıklamıştı.

Türk Eğitim-Sen’in açıklamaları ses getirdi. Türk Eğitim-Sen olarak konunun takipçisi olacağımızın herkes tarafından bilinmesini istiyoruz. KPSS ile ilgili şaibeler ortadan kaldırılıncaya kadar mücadelemiz devam edecektir.

 

 TELEVİZYON HABERLERİ

Show Tv - Ana Haber

Kanal D - Ana Haber

Atv - Ana Haber

Tv 8 - Ana Haber

Fox Tv - Ana Haber

Kanaltürk - Ana Haber

Ntv - Öğle Haberi

Ntv - Haberler

Skytürk - Haberler

Cnntürk - Haberler

Cnntürk - Haberler

Kanal B - Bugün Cumartesi

Flash Tv - Ana Haber

Tgrt - Haberler

Bugün Tv - Haberler

Kanal A - Haberler

Trt - Ana Haber 

Beyaz Tv - Beyaz Gece 

Yeni Asır Tv - Ana Haber

Art Tv- Akşam Ajansı

Ntv - Haberler

Atv - Ana Haber

Cnntürk - 360 Derece

 GAZETE HABERLERİ

Milliyet

Habertürk

Vatan

Akşam

Radikal

Güneş

Ortadoğu

Bugün

Bizim Gazete

Bizim Gazete

Birgün

Milliyet

Milliyet

Radikal

Habertürk