TÜRK EĞİTİM-SEN ANKARA ŞUBE BAŞKANLARININ TBMM ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR...


TÜRK EĞİTİM-SEN ANKARA ŞUBE BAŞKANLARININ 

TBMM ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR…

 

 

TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYON BAŞKANLIĞI ZİYARETİ

 

 

 

 

05.12.2012 tarihinde TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı sayın Lütfi  ELVAN makamında ziyaret edildi. Komisyon Başkanının, heyetimizi samimi ve ilgiyle karşılamasının ardından,

Heyetimiz; Yapılan çalışmaların içeriği hakkında bilgilendirmeler yaparak,  hazırlanan dosyayı takdim etti. 666 sayılı KHK‘nin beraberinde getirdiği uygulamadaki sıkıntılar ile akademisyenler ve öğretmenlerin değerlendirmeye alınmaması sonucu uğradıkları haksızlığa vurgu yaparak,  çözüm önerilerine destek istedi.

Sayın Lütfi ELVAN; ziyaretten ve yapılan bilgilendirmeden duyduğu memnuniyeti belirterek, konu ile ilgileneceğini, eşinin de öğretmen olması nedeniyle sıkıntıları yakinen bildiğini, dosyayı ilgili bakanlıklar ile partisinin organlarına ileteceğini ve konunun çözümüne yönelik düşünceleriyle elinden gelen desteği vereceğini belirtti.

Heyetimiz de;  samimi ve ilgili yaklaşımlarından dolayı başkana teşekkür etti,  çalışmalarında başarılar dileyerek görüşmeden ayrıldılar.

 

TBMM MİLLİ EĞİTİM KÜLTÜR GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU BAŞKANLIĞI ZİYARETİ

 

              

08.12.2011 tarihinde TBMM Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyon Başkanı Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI  makamında heyetimizce ziyaret edildi. Eğitimin içinden gelen başkanın karşılaması da dostane oldu.

Heyetimiz; akademisyen ve öğretmenlerin aldıkları ücretlerin kamudaki en düşük ücretler olduğunu, 666 sayılı KHK de kapsam dışı bırakılarak bir haksızlığa daha uğradıklarını, yapılan iyileştirmelerden sonra mezun ettiğimiz öğrencilerimizin bile ücret yönünden gerisinde kaldığımızı, diğer çalışanların ücretlerinin çok olmadığını ancak bizlerin çok gerilerde kaldığını belirterek, hazırlanan çözüm önerimize destek istendi ve hazırlanan dosya sunuldu.

Sayın Nabi AVCI; eğitimin içinden geldiğini, uzun yıllar akademisyen olarak, bürokrat olarak hizmet ettiğini, bu sıkıntıları süreç içerisinde kendisinin de yaşadığını ve bu gün bulunduğu konumda aynı camiaya çözüm üreterek hizmet etmenin nasip olduğunu belirterek, sunulan dosyayı ve çözüm önerilerimizi başta Milli Eğitim Bakanı ile Maliye Bakanı olmak üzere, gerekli her yere ileteceğini ve çözümün takipçisi olacağına vurgu yaptı.

Ziyaretin ve yapılan çalışmaların hayırlara vesile olması temennisiyle görüşme son buldu.

Görüşmelerin sonucunda; konunun çözümünde yer alacak iki önemli komisyon başkanının sorunumuzu sahiplenmesi ve samimi yaklaşımları, bizlerin de bundan sonraki çalışmaları için önemli bir aşama oldu.

Unutmayalım, sorunlarımızı ve çözümlerini sahiplenip, inançla birbirimize tutunur destek olur isek, her güçlüğü aşarız.