YANLIŞ UYGULAMALARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ DEMİŞTİK
Yargıya götürülmesi gereken konuları yargıya taşımak suretiyle hukuk mücadelesi veriyoruz. Yanlış yapanlar hakkında suç duyurularımız oluyor. Bazen de yetkililere durumu bildirerek olumlu sonuçlar alıyoruz. İşte bunlardan birisi; 2008 Haziran’ında yapılan Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Spor Liseleri ve Her Türdeki Anadolu Liselerine Öğretmen Seçimi Sınavları sonrası yapılan başvurular ve bazı yerlerde gerçekleştirilen atamaların, yönetmelik ve kılavuzlara uygun olmadığı, usulsüz atamaların yapıldığı şeklinde duyuru ve ihbarlar aldık.

Bir öğretmenin, Giresun’un Görele ilçesindeki Anadolu Öğretmen Lisesi’ne mülakata çağırılmadığı halde atamasının yapıldığı bilgisini aldık. Türk Eğitim-Sen olarak konuyu Milli Eğitim Bakanlığı’na taşıyarak, yanlış atamaların önüne geçtik.

Bilinmelidir ki, bu şekilde yapılan atamalar, çalışanların motivasyonunu bozmaktadır. İş barışı zedelenmekte, çalışanların yöneticilere olan güveni sarsılmaktadır.
 Dileriz bundan sonra bu olayları ülkemizde yaşamayız. Türk Eğitim-Sen olarak bundan sonra da her yanlışın karşısında ve takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.