MEB MÜDÜR BAŞYARDIMCILIĞI ATAMALARINI MAYIS'A ERTELEDİ

Milli Eğitim Bakanlığı İllere gönderdiği 02/09/2010 tarih, 8287 sayılı yazı ile müdür başyardımcılığı atamalarının Mayıs 2010 tarihinde yapılacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı yayınlamış olduğu kılavuzda 33 ve 35. sorulara, yönetmeliğe aykırı cevaplar vermiş ve ortalığı karıştırmıştı. Başta Türk Eğitim Sen Genel Merkezi olmak üzere, pek çok internet sitesinde, kılavuz bu yönüyle eleştirilmiş ve yönetmeliğe aykırı bulunmuş, Türk Eğitim Sen yanlışlığın düzeltilemesi için MEB'e başvuruda bulunmuş, Genel Başkanımız İsmail KONCUK Personel Genel Müdürü Necmettin YALÇIN ile problemi görüşmüştü.

 

Gösterilen tepkiler üzerine MEB, müdür baş yardımcılığı atamalarını Mayıs 2010 tarihinekaydırmıştır. Türk Eğitim Sen olarak, bu yaklaşımın doğru olmadığını, bu uygulamanın MEB’e yine prestij kaybettirdiğini düşünüyoruz. Yapılması gereken, Yönetmeliğin 19. Maddesine göre atanma şartlarını taşıyan tüm yönetici adaylarının başvurusunu almak ve atamaları yapmaktı.

 

MEB bunu yapmak yerine, atama takvimini değiştirerek hem hata yaptığını kabul etmiş olmakta, hem de tüm yönetici adaylarının tepkilerine sebep olmaktadır. Türk Eğitim Sen olarak, MEB’in bu kararını yeniden değerlendirerek, yönetici adaylarının beklentilerine uygun davranmasını ve müdür baş yardımcılığı atamalarını Yönetici Atama Yönetmeliğine uygun olarak hemen yapmasını istiyoruz.

 

MEB’in yazısı için tıklayınız

 

TÜRK EĞİTİM SEN GENEL MERKEZİ