GENEL BAŞKAN GENEL MÜDÜR NECMETTİN YALÇIN’LA GÖRÜŞTÜ

Genel Başkan İsmail KONCUK, Personel Genel Müdürü Necmettin YALÇIN’la görüştü. Genel Başkan KONCUK, Sayın Yalçın’dan, MEB öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile ilgili yaşanan problemlerin giderilmesini istedi. 

Zorunlu hizmet bölgelerinde görev yapan öğretmenlere, af sebebiyle zorunlu hizmetini tamamlayıp tamamlamadığına bakılmaksızın tayin hakkı verilmesini isteyen Koncuk, bu yeni duruma uygun bir uygulamanın geçici bir madde eklenerek sağlanabileceğini söyledi. Zorunlu hizmet affı sebebiyle zorunlu hizmet bölgelerinde çalışan öğretmenlerin haklı olarak bir beklenti içerisine girdiğine değinen Koncuk, bu beklentiye uygun davranmak Milli Eğitim Bakanlığına ciddi bir prestij de sağlayacaktır, dedi. 

Genel Müdür Sayın Necmettin YALÇIN, bu konularda gerekli değerlendirmeleri yapacaklarını ifade ederek, bir çok münhal kadroyu ilan etmek için gayret sarf ettiklerini söyledi. Genel Başkan KONCUK, isteğe bağlı yönetici atamalarının bazı illerde başladığını, şartları hem müdür baş yardımcılığına hem de diğer yöneticiliklere tutanlardan sadece birini seçebileceği gibi uygulamaların yapıldığı duyumlarını da Genel Müdüre iletti, yönetmeliğin bir kısıtlama getirmediğine değinen Koncuk, yönetmeliğe uygun olmayan uygulamaların sıkıntı yaratacağını belirtti. Genel Müdür Necmettin YALÇIN bu konuda bir hazırlık içinde olduklarını yakında bir yazı yayınlayarak açıklama yapacaklarını belirtti.

Eğitim çalışanlarının tüm problemlerinin yakından takip edildiğinin bilinmesi dileğiyle, Genel Müdür Sayın Necmettin YALÇIN’ın ilettiğimiz problemleri çözmede gerekli gayreti göstereceğine inanıyor, teşekkür ediyoruz.