GENEL BAŞKAN, PERSONEL GENEL MÜDÜRÜ İLE ÖĞRETMEN ATAMALARINI GÖRÜŞTÜ

          Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Necmettin YALÇIN ile görüşerek, zorunlu hizmet bölgelerine özür grubu atamalarında eş durumu özrü nedeniyle giden öğretmenlerin, bulundukları ilde 3 yıl çalışma şartını tamamlamadıkları için tercih yapamadıklarını belirterek, bunun mağduriyetlere yol açtığını bildirdi. 

           Bu bölgelerde bir yılını tamamlayan öğretmenlere başvuru hakkı verilirken, bu insanlara başvuru hakkı verilmemesinin büyük bir haksızlık olduğunu söyleyen KONCUK, bu durumun yönetmeliklere ve kanunlara aykırı olduğunu ifade etti.

 

KONCUK, yaşanan sıkıntının sona erdirilmesi için Bakanlığın gerekli çalışmaları yapmasını isteyerek, “ eğer cuma gününe kadar konuyla ilgili çalışma başlatılmazsa, binlerce insan dava açacaktır. Açılan davalar sonucunda büyük bir kargaşa yaşanacaktır” diye konuştu.

 

Genel Başkan KONCUK, il içi yer değiştirmek isteyen öğretmenlerin, geçici görevlendirme ile çalıştıkları sürelerin kadrosunun bulunduğu kurumda sayılmadığından tercih yapamadığına da dikkat çekerek, bu yanlışlığın düzeltmesi gerektiğini kaydetti.