MEB’İN USULSÜZ GÖREVLENDİRME ISRARI

            2007 yılında Ali YILMAZ Artvin ili Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Mehmet DURSUN ise Rize ili Fındıklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne asaleten atanıp daha sonra karşılıklı yer değiştirecek şekilde görevlendirmeleri yapılmıştır. Bu uygulamanın basına yansıması sonucunda bu kişilerin görevlendirmeleri 13.10.2010 tarih ve 63072 sayılı yazı ile bakanlıkça sona erdirilmiştir. Ancak görevlendirmenin sona ermesine mütakip Mehmet DURSUN isimli kişi 11/11/2010 tarihinde yeninden aynı yere Bakan onayı ile görevlendirilmiştir.

Yapılan usulsüz atama bakanlıkça önce iptal edilmiş akabinde 1 ay sonra yeniden aynı yere görevlendirmesi yapılmıştır.

            Usulsüz olarak yapılan ve Bakanlığınızca iptal edilen bir görevlendirmenin hangi gerekçe ile yeniden yapıldığı hususu tarafımızca ve  kamuoyunca anlaşılamadığı için bu işlemin hangi gerekçe ile yeniden yapıldığının tarafımıza bildirilerek bir an önce iptal edilmesi hususunda bakanlığa yazılı başvuruda bulunduk.

 

            Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan bu ve buna benzer görevlendirmeler tahammül edilemez bir hal almıştır. Bakanlık artık bu tip uygulamalardan bir an önce vazgeçmelidir. Her personeline eşit mesafede durması gerekirken bir takım kişilere imtiyaz tanınması, kişiye özel atama ve görevlendirmelerin yapılması artık bakanlık tarafından yapılan olağan işler haline gelmiştir. Türk Eğitim Sen olarak bu ve buna benzer tüm hukuksuz uygulamaların karşısında olduğumuzu bir kez daha önemle vurgularız.

 

İlgili Yazımız  İçin Tıklayınız