BAKAN'A 3.52 YTL Yİ PEŞİN ÖDEDİK, DÜŞÜNMESİNİ İSTİYORUZ.
     Oniki  gündür ülkemizin her ilinden ,her ilçesinden Milli Eğitim Bakanlığına dilekçe, faks ve elektronik posta gönderilmektedir. Bakanlık Yetkilileri , ek ders ücretlerinin 10 YTL’ye çıkarılmasıyla ilgili teklifin, gerekli mercilere gönderildiğini kamuoyu önünde açıklamışlardı. Ancak Eğitim Çalışanlarının beklentilerine cevap verecek ne bir iyileştirme  ne de  yetkili makamlardan  sağlıklı bir açıklama hala yapılmamıştır.
Öğretmenlere bir saatlik ek ders karşılığı ödenen ücret 3,52YTL ‘dir . Özel dershane  ücretlerinin yıllık  4 ila  5 bin YTL olduğunu ve özel ders saatlerinin 50 -60 YTL civarında seyrettiğini düşünürsek, isteklerimizin fantazi olmadığı daha net ortaya çıkacaktır!
Bu vesileyle Sayın Hüseyin ÇELİK’i ; öğretmenlerin ve diğer eğitim çalışanlarının problemlerini, beraberinde çözüm yollarını 1 saat de olsa düşünmeye davet ediyoruz!
Ve en önemlisi Sayın Bakan’dan 1 saat konuşmasını , 1 saat ders anlatmasını da  istemiyoruz. Sayın Bakan’dan  makamında oturması  ve de çayını yudumlaması şartıyla , biz eğitim çalışanlarının halini bir saat düşünmesini istiyoruz, hepsi bu! Bunun  karşılığı olarak kendisine “az çalışıyorlar” dediği öğretmenlerin bir saat ders anlatarak aldığı miktar olan 3,52  YTL ‘yi posta havalesiyle gönderiyoruz..! Böylece sayın Bakan, çalışmasına değil, sadece düşünmesine karşılık ücretini peşin almış olmaktadır.
Hayır vazgeçtik…! Bu rakamı 10 YTL’ye çıkarıyoruz! Sayın Bakan ücretleri 10 YTL’ye çıkaramadı ama biz,  onun  bize vaat ettiği  ve veremediği zamlı ek ders ücretini , yani 10 YTL’yi kendisine  gönderiyoruz…!
Türk Eğitim-Sen olarak Sayın Bakan’a , Eğitim Çalışanlarının Bakan’ı olduğunu hatırlatmayı da bir borç biliyoruz!