GAZİANTEP’DE SENDİKA BİNASI AÇILIŞI VE MUHTEŞEM ŞÖLEN
Türk Eğitim-Sen Gaziantep Şubesinin hizmet verdiği dairenin mülkiyeti satın alınarak, açılışı 24 Kasım öğretmenler Günü’nde yapıldı. 24.11.2008 Pazartesi günü Saat 13.00’da yapılan görkemli açılışa; Genel Başkan İsmail Koncuk, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Mustafa Kızıklı, Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Musa Akkaş, çevre illerden şube başkan ve yöneticilerimizin yanı sıra ilçe temsilcileri ve kalabalık bir eğitimci kitlesi katıldı.
Aynı gün akşam, Gaziantep’in en büyük salonu Kalender Plazada yapılan ve 1500 den fazla eğitim çalışanının katıldığı Öğretmenler Günü Şöleni de muhteşem oldu. Şube Başkanımız Bekir Avan'ın açılış konuşmasıyla başlayan şölende,  Genel Başkan İsmail Koncuk da Türkiye gündemini değerlendirdi, sendikacılık noktasındaki hassasiyetlerimizi anlattı.
Aynı gün ve saatte Gaziantep Büyük Şehir Belediyesinin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği ve resmi yazıyla eğitimcileri zorla getirtmeye çalıştıkları kutlamaya katılım kısıtlı olurken, bu emrivaki toplantıyı protesto ederek oradan ayrılan eğitimciler Türk Eğitim-Sen Şölenine gelip gönüllerince eğlendiler.
Şölende emekli olan üyelerimize şilt ve hediyeler verildi. Şube eski yöneticilerimize şükran plaketleri verildi. Futbol turnuvasında dereceye giren takımlara da kupaları ve ödülleri takdim edildi.
Gaziantep Türk Müziği Konservatuarı sanatçılarının sahne aldığı şölende, yerel ve Türkiye ölçeğinde ünlü sanatçılar da sahne alarak konukları coşturdu.
Yapılan başarılı organizasyondan dolayı, Gaziantep Şube yöneticilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.