ANKARA ŞUBELERİ İŞYERİ TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI YAPILDI

Türk Eğitim-Sen Ankara Şubeleri İşyeri Temsilcileri Zirve Toplantısı 13-14 Şubat tarihlerinde Kızılcıhamam’da yapıldı.

760 işyeri temsilcisinin katıldığı toplantıda; Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Türk Eğitim-Sen Ankara Şubeleri’nin Başkanları, İlksan Genel Başkanı Tuncer Yılmaz ve Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Nazmi Güzel de hazır bulundu.

Toplantıda bir konuşma yapan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Eğitim-Sen’de birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu vurgulayarak, ülkemizin bu güce ihtiyacı olduğunu söyledi. Sendikamızın işyeri temsilcilerinin desteğine ihtiyacı olduğunu ifade eden Koncuk, “Bu teşkilat Türkiye demektir. Çocuklarımız için, bu desteğe ihtiyacımız vardır. Geleceğimiz ve varlığımızın devamı için birbirimize destek olalım, güçlenelim” dedi.

Sendikamızın 13 Mart tarihinde yapacağı büyük mitinge de değinen Koncuk, “bu miting, eğitimin, eğitim çalışanlarının geleceği için büyük öneme sahiptir” diye konuştu.

Tekel işçilerinin haklı mücadelesine sonuna kadar destek vereceklerini bildiren Koncuk, 4/C ve 4/B statülerinin insan haklarına aykırı ve kabul edilemez olduğunu da söyledi.

Türk Ulaşım Sen Genel Başkanı Nazmi GÜZEL ve İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer YILMAZ'ın konuşmalarından sonra, toplantının  ikinci bölümünde ise, Prof. Dr. İsmail Üstel işyeri temsilcilerine “İkna’nın İnşası” ve “ Üye, Aday Üye İlişkilerinde Mükemmellik” konulu eğitim verdi.

Kızılcıhamam’daki toplantının ikinci gününde, şube yönetim kurulları ile işyeri temsilcileri kendi aralarında toplantı yaptı. Ankara Şubeleri İşyeri Temsilcileri Zirve Toplantısı Genel Başkan’ın kapanış konuşmasıyla sona erdi.