GENEL MERKEZ VAN-BİTLİS-MUŞ VE BİNGÖL’DEYDİ

        Türk Eğitim Sen Genel Merkez yöneticileri Van-Bitlis-Muş ve Bingöl illerini ziyaret etti.

 

        Genel  Sekreter Musa AKKAŞ ve Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri Mehmet Yaşar ŞAHİNDOĞAN , Genel Merkezin yapmakta olduğu il gezileri kapsamında önce Van’a gittiler.Burada kurum temsilcileri ve sendika yöneticileri ile toplantı yaptıktan sonra sendikanın Erciş temsilciliğini ziyaret ettiler.Temsilcilikte yönetici ve üyelerle bir araya gelen Genel Merkez yöneticileri sendikanın çalışmaları ve hedefleri ile ilgili bilgi verdiler.

 

      Daha sonra Bitlis iline geçen heyet önce Adilcevaz ilçesi öğretmenevinde eğitim çalışanları ve üyelerle  görüştükten sonra Ahlat ilçesinde üyelerle görüşüldü.Oradan Tatvan a  geçildi ve Şube binasında sendika yöneticileri ve işyeri temsilcileri ile istişarede bulunuldu.

 

      Bitlis’ten Muş’a geçildi ve burada da sendika binasında yönetici ve üyelerle sendikal konularda görüşme ve bilgilendirme yapıldı. Sendika yöneticileri de çalışmaları ve problemleri ile ilgili bilgi verdiler.

 

      Son olarak Bingöl iline geçen genel merkez yöneticileri burada kurum ziyaretleri gerçekleştirdiler. İlk önce Ilıcalar kasabasındaki Ilıcalar ilköğretim Okulu ziyaret edildi.Okul Müdürü Aydın AYDAR  ve öğretmenlerle görüşülerek sendikalılaşmanın önemi ve Türk Eğitim Sen’in çalışmaları anlatıldı.Daha sonra Bingöl Lisesi ziyaret edilerek öğretmen ve idarecilerle görüşüldü.Oradan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ne geçilerek personelle  görüşüldü.  Şube Müdürleri Fikret BOZABA, Hasan BASUĞUY ve Teftiş Kurulu Başkanı Sabri BAZENCİR ziyaret edildi. Genel Merkez yöneticileri daha sonra şube binasına geçerek Şube yönetimi ve üyelerle bir toplantı gerçekleştirdiler. Daha sonra Ankara’ya dönmek için yola çıkan Genel Merkez yöneticileri yol üzerinde bulunan ve 33 askerimizin terör örgütünce şehit edildiği yerdeki anıt mezarı da ziyaret ettiler.