İLKSAN 6. DÖNEM 2. OLAĞAN TEMSİLCİLER KURULU TOPLANTISI YAPILDI

 

İlksan 6. Dönem 2. Olağan Temsilciler Kurulu Toplantısı 16-18 Nisan tarihleri arasında Alanya’da yapıldı. Toplantıya; İlksan Başkanı Tuncer Yılmaz ve İlksan Yönetim Kurulu Üyeleri’nin yanı sıra, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Recep Işık, Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş, Türk Eğitim-Sen Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri  Sami Özdemir de katıldı.

 

İlksan Başkanı Tuncer Yılmaz, İlksan’ın çalışmaları hakkında genel bir değerlendirme yaptı.

 

Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri Musa Akkaş da, çalışanların huzurlu çalışma ortamı ve ekonomik, sosyal yönden daha iyi yaşamak istediğini belirtti. Ülke bütünlüğünün temel ilkemiz olduğunu, milli ve manevi değerleri benimsediğimizi ve eğitim çalışanlarının hakları için mücadele ettiğimizi ifade eden Akkaş, bu mücadelenin çalışanlarla daha güçlü olduğunu söyledi.

 

Akkaş sözlerine şöyle devam etti: “1996 yılından bugüne kadar yönetime destek olan, İlksan Başkanlarına, Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyoruz. Dürüst ve ilkeli çalışmaların sonucunda İlksan güvenilir ve kar elde eden bir kurum haline gelmiştir. İlksan 1996 yılından itibaren güvenilir insanların eline geçmiştir. Lekesiz, şaibesiz bir yönetim anlayışı ortaya konulmuştur. İlksan’da neler yapıldığında da bahsedelim. Türk Eğitim-Sen’in bulunduğu yerlerde huzur vardır, başarı vardır. İşte Türk Eğitim-Sen üyesi delegelerin yönettiği İlksan. 1996 yılında teslim alındığında 3 milyon TL borcu vardı. Oysa İlksan’ın kasasında 16 Nisan 2010 tarihi itibariyle bugün 302 milyon TL parası bulunmaktadır. Mal varlığı iyi korunan İlksan, siyasi yandaşlara peşkeş çekilmemiştir. İlksan’ın toplam mal varlığı 451 milyon dolara ulaşmıştır. İlksan OYAK gibi olsun deniliyor. Kim istemez. Bunu isterken OYAK mensuplarından ne kadar para kesildiğini bilmek gerekiyor. İlksan aidatlarının 10 katı para kesilmektedir. Ayrıca askerlik görevini asteğmen olarak yapanlardan da bu para kesilmekte, iadesi de yapılmayarak, para OYAK’ta kalmaktadır. İlksan sonuç olarak güvenilir, ciddi bir kurum haline gelmiştir. Bu, Türk Eğitim-Sen’in başarısıdır.”

 

Türk Eğitim Sen’in sadece ekonomik çıkarlara değil, ülke meselelerine de müdahil olduğunu belirten Akkaş, “Türk Eğitim-Sen Türkiye demektir” dedi.