GENEL BAŞKAN TRAKYA GEZİSİNE TEKİRDAĞ’DAN BAŞLADI

Genel Başkan İsmail KONCUK, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip GEYLAN ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz KOCAKAPLAN ile birlikte çıktığı Trakya programının ilk ayağında Tekirdağ’daydı. 20 Nisan Salı günü, Tekirdağ girişinde Şube Başkanı Muzaffer Doğan ve yönetim kurulu tarafından çiçeklerle karşılanan Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, öncelikle iş yerlerini ziyaret ederek İnönü İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu ve Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde eğitim çalışanlarıyla bir araya geldiler. Ziyaretlerde sendikal faaliyetler ve gelişmeler hakkında çalışanları bilgilendiren Genel Başkan İsmail Koncuk, eğitim çalışanlarının sorularını da cevaplandırarak aydınlatıcı bilgiler verdi.

 

İşyerlerinden sonra Tekirdağ Valisi ve Milli Eğitim Müdürüne de makamında nezaket ziyaretinde bulunan  Genel Başkan Koncuk, Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan eğitim çalışanlarıyla da bir araya geldi.

 

Tekirdağ yerel basınının etkin sesi olan Trakya Gazetesine de ziyarette bulunan Genel Başkan Koncuk, burada gazeteye bir röportaj vererek hem ülke gündemi hem de Tekirdağ gündemi hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Akşam 19.30’da Tekirdağ Ticaret Odası Toplantı Salonunda İlçe Temsilcileri ve İşyeri Temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen İstişare Toplantısına yaklaşık yüz elli temsilci katıldı. Şube Başkanı Muzaffer Doğan, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip GEYLAN ve Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz KOCAKAPLAN’ın konuşmalarının ardından katılımcılara hitap eden Genel Başkan İsmail Koncuk, Türk Eğitim-Sen’in çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Üye sayısı ve etkinliği açısından ülkemizin en büyük sendikası olan Türk Eğtim-Sen’in referans alınan ciddi bir güç olduğunu vurgulayan Koncuk, “Hiçbir zaman teslimiyetçi ve kolaycı sendikacılığı tercih etmedik. Her zaman ilkeli ve kararlı bir mücadele stratejisini takip ettik. Bu vasfımız itibariyle de sürekli büyüyerek yolumuza devam ediyoruz. Eğitimin ve eğitim çalışanlarının her konusuna müdahil oluyor, tavır geliştiriyoruz. Atladığımız tek bir mesele dahi yoktur. Bu noktada teşkilatımızın her kademesindeki arkadaşımızın yapması gereken elde ettiklerimizin ve kazanımlarımızın çalışanlara anlatılmasıdır. Ancak bu şekilde üye olmayan çalışanlara ulaşmak mümkün olacaktır.” Dedi. Kamu çalışanlarının devletin olmazsa olmaz unsuru olduğunu belirten Genel Başkan, “Devlet, devlet memuruyla anlam kazanmaktadır. Dolayısıyla huzurlu ve beklentileri karşılanmış memur verimli hizmet üretecektir. Bu da milletin mutluluğu anlamına gelecek, milletin mutluluğu da devlete olan güveni artıracaktır. Bu bağlamda Hükümet başta grevli ve toplu sözleşmeli sendika hakkı olmak üzere bütün taleplerimize kulak vermeli ve gereğini yapmalıdır. Aksi takdirde sesimizi duyurmak için 25 Kasım’da ve 13 Mart’ta olduğu gibi her türlü meşru hakkımızı kullanarak demokratik tepkimizi ortaya koyacağımız bilinmelidir.” Şeklinde konuştu.

 

Genel Başkan Koncuk ve Merkez Yönetim Kurulu üyeleri 21 Nisan Çarşamba günü de Tekirdağ’dan Kırklareli’ne geçerek çalışmalarına devam ettiler.