İLKSAN YENİ HİZMET BİNASINA KAVUŞTU

            Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, İlksan’ın yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı. Açılış töreninde; MEB Müsteşar Yardımcısı Recep IŞIK, MEB Personel Genel Müdür Yardımcısı Bekir ERDOĞAN, Mamak Belediye Başkanı Mesut AKGÜL, Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Dekanı Cemil ÇETİNKAYA ve İlksan Delegeleri de hazır bulundu.

 

İlksan Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer YILMAZ bir açılış konuşması yaptı. Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Recep IŞIK konuşmasında İlksan’ın emin ellerde olduğunu ve kamuoyunda zarar eden bir kuruluş olarak bilinen bu kurumun son 6 yılda zarardan kar eden bir kurum haline geldiğini söyleyerek yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

 

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da yaptığı konuşmada şunları söyledi: “İlksan deyince insanların aklına hala 1996 yılından önceki İlksan geliyor. Maalesef bizim toplumumuzun öğrenme, araştırma arzusu çok zayıf. Genelde biz araştırmaya değil de, duyduklarımıza inanmaya eğilimli bir toplumuz. 1996 yılından sonra İlksan’da bir devrim yapıldı. İlksan’ın mal varlığı 1996 yılından 2010 yılına kadar geçen süredeki yönetimlerin gözetiminde sağlıklı bir şekilde korundu. 1996 yılından önce batık bir kurum olan İlksan’ın, bugün kasasında 330 milyon TL’si vardır ve mal varlığı bir milyar TL’dir. İlksan üyeleri emekli olduğunda, emekli ikramiyelerini, 1 yıl bekleyip alıyordu. Bugün İlksan, emekli ikramiyelerini iki üç gün içinde veriyor. İlksan ciddi yatırımlar yapıyor. Bunlardan biri de, bu hizmet binasıdır. İlksan’ın Nisan ayında 5 yıldızlı otel seviyesinde bir misafirhanesi olacak. Daha önce batık bir kuruluş halinde olan İlksan’da bu başarıyı kimler sağladı? Elbette bu başarı, dürüst ve ilkeli çalışan İlksan yönetimi ve öğretmenlerle sağlandı. Bugün İlksan’da 214 delegenin 135 tanesi Türk Eğitim Sen delegesidir. Şundan herkes emin olmalıdır: İlksan bundan sonra çok daha büyük başarılara imza atacaktır. Şunu da söylemek istiyorum 7 kişilik yönetimin 3 tanesini Türk Eğitim-Sen delegesi oluşturuyor, ama 4 tanesini de Bakanlığımızın bürokratları oluşturuyor. Uyumlu çalışmanın sonucunda bu başarı elde edilmiştir. İlksan ile ilgili yalan rüzgârlarının artık son bulmasını ve gerçeklerin ortaya çıkarılmasını istiyorum.”

 

Kendi öz kaynakları ile inşa edilen İlksan Genel Müdürlüğü yeni hizmet binası, Demirkapı Sok. No:24 Demirlibahçe MAMAK/ANKARA adresinde hizmet verecektir.  

Genel Başkanın Konuşmasını İzlemek İçin Tıklayınız