YURT DIŞINDAN GELEN ÖĞRETMENLER SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİ

            Portekiz, Romanya, Bulgaristan ve Letonya’dan gelen öğretmenlerden oluşan heyet sendikamıza bir ziyaret gerçekleştirdiler. Ankara-Keçiören Hacı Sabancı İlköğretim Okulu’nun düzenlediği bir Comenius Projesi kapsamında ülkemize gelen öğretmenler en büyük eğitim sendikası olarak Türk Eğitim-Sen’i de ziyaret ederek sendikal faaliyetler ve çalışma hayatı hususunda görüş alışverişinde bulundular. Genel Başkan İsmail KONCUK tarafından kabul edilen heyete, sendikamızın etkinlikleri hakkında da bilgiler verildi.

Proje ekibinin verdiği bilgilere göre; Hacı Sabancı İlköğretim Okulu tarafından “Sevginin Evrensel Dili Ninnilerimiz” adıyla başlatılan çalışma, bir AB/Comenius projesi olarak yürütülmekte olup, Türkiye’nin yanı sıra beş Avrupa ülkesinden katılımcılarıyla 2012 yılı Temmuz ayı sonuna kadar devam edecek. Projede; hem milli kültürün vazgeçilmez bir unsuru olan ninnilerin yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması sürecine okul öncesi eğitim kurumlarının fiili katkısını sağlamak hem de ninnilerin evrensel bir kültürel aktarım enstrümanı olduğu gerçeğini yaşayarak göstermek hedeflenmektedir. Proje süresince; gezi, inceleme, uluslar arası çalıştaylar, CD hazırlama ve öğrenci, öğretmen ve velilerin (anne, baba, büyükanne, büyükbaba günleri) katılımıyla drama, koro ve oyunlar oluşturma gibi bir çok faaliyeti planlamış bulunmakta.

 

Bir hafta sürecek olan proje çalışmasında çalıştayların yanı sıra, başta Beypazarı olmak üzere Ankara’nın tarihi ve turistik yerleri de ziyaret ediliyor.