MARDİN, ÇANAKKALE RUHUNU BAĞRINA BASTI

Türkiye Kamu-Sen Mardin İl Temsilciliği Çanakkale Zaferi'nin 96.yılı münasebetiyle Osmaniye Belediyesi ile birlikte mehteran gösterisi düzenledi.

Türk Eğitim-Sen ve Türkiye Kamu-Sen Mardin İl Temsilciliklerinin birlikte düzenlediği "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü" etkinliği kapsamında Mardin iline gelen Osmaniye Belediyesi Mehteran Takımı bütün Mardinliler'in yoğun ilgisine mazhar oldu.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Mardin İl Başkanı Bahattin Biçer yaptığı açıklamada Çanakkale Zaferinin milletimiz açısından "Var olabilme" adına eşşiz bir zafer olduğunu, şehitlerimiz için ise ne yaparsak yapalım onların haklarını ödeyemeceklerini belirterek, "ancak bu tür etkinliklerle vicdanlarımızı bir nebze de olsa rahatlatıyor, duygu yoğunluğu yaşıyoruz." dedi. 

Sayın BİÇER, etkinlikte emeği geçen herkese, özellikle Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü başta olmak üzere Mardin'in Efsane Valisi Sayın Hasan Duruer'e , Mardin Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendika başkanlarına, Türk Eğitim-Sen Şırnak Temsilcisi Sayın Turgut Tatar'a ve emniyet müdürlüğü bünyesindeki bütün çalışanlara teşekkür etti.

Gösteriye katılanlardan Türk Tarım Orman-Sen İl Başkanı Ahmet Özdemir ise Çanakkale ruhunun bir destan olduğunu ve bu ruha sahip çıkan Mardinliler'le gurur duyduğunu belirtti.