GENEL MERKEZ BURSA 1 NO’LU ŞUBE İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI...

Türk Eğitim-Sen Bursa 1 No’lu Şube tarafından gerçekleştirilen ilçe ve işyeri temsilcileri istişare toplantısı yapıldı. Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi adına Genel Sekreter Musa AKKAŞ ve Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri M. Yaşar ŞAHİNDOĞAN’ın da katıldığı toplantıda Bursa 1 No’lu Şube Başkanı Kazım SARNIK, 2 No’lu Şube Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Bursa İl Temsilcisi Selçuk TÜRKOĞLU, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların şube başkanları, Türk Eğitim-Sen Bursa 1 No’lu Şube yönetim kurulu üyeleri ilçe temsilcileri ve işyeri temsilcileri katıldı.

 

Toplantının açılışında söz alan Bursa 1 No’lu Şube Başkanı Kazım SARNIK, Türk Eğitim-Sen in Bursa’da yetkili sendika olduğunu ve bu niteliğini yapılan mücadele ve çalışmalarla daha da perçinleyerek devam ettireceklerini ifade etti.

 

Daha sonra söz alan Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri Musa AKKAŞ, konuşmasında Kamu çalışanlarının içinde bulunduğu sorunlara değinerek, devlet memurunun sahip olduğu iş güvencesinden siyasi iktidarın rahatsız olduğunu ifade ederek yakın gelecekte bu konuda çok büyük mücadelelerin bizi beklediğini ifade etti.

         Toplantıda bir konuşma yapan Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri M. Yaşar ŞAHİNDOĞAN ise sendikanın yürüttüğü mevzuat ve hukuk çalışmaları ile ilgili bilgiler vererek, bu siyasi iktidar dönemindeki hukuk dışı uygulamalar ve Türk Eğitim-Sen olarak bunlara karşı yürütülen mücadeleyi anlattı.

 

Toplantının son bölümünde ilçe ve işyeri temsilcilerinin mevzuat konusunda sordukları sorular genel merkez yöneticileri tarafından cevaplandırıldı.