GENEL MERKEZ POLATLI’DA İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI...

Türk Eğitim Sen Ankara 6 No’lu Şube tarafından Polatlı’da ilçe temsilcileri istişare toplantısı yapıldı.

Polatlı Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıya Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi adına Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri M.Yaşar ŞAHİNDOĞAN, Ankara 6 No’lu Şube Başkanı Veli KESKİN ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Polatlı İlçe Temsilcisi Erol AKMAN ile işyeri temsilcileri katıldı.

Polatlı İlçe Temsilcisi Erol AKMAN’ın açış konuşmasının ardından söz alan 6 No’lu Şube Başkanı Veli KESKİN, Ek ödemeler konusundaki mağduriyete dikkat çekerek, Türk Eğitim-Sen’in öğretmen ve akademisyenleri yok sayan düzenlemeye tepki gösterdiğini ve tüm illerle Ankara’da bu amaçla eylemler ortaya koyduğunu ifade etti.

Daha sonra söz alan Genel Mevzuat ve Toplu Görüşme Sekreteri M.Yaşar ŞAHİNDOĞAN, sendikanın yaptığı çalışmalardan ve hukuk mücadelesinden bahsederek, nerede bir haksızlık ve hukuksuzluk varsa Türk Eğitim Sen’in bunların karşısında durduğunu ve bunlarla mücadele ettiğini belirterek, Ülkemizde ve Milli Eğitimde yaşanan gayrı milli uygulamalardan örnekler verdi. Milli Eğitim Bakanlığının ‘’Millilik’’vasfını çok önemsediklerini belirtti. Türk Eğitim–Sen ‘in Eğitimin millilik vasfına karşı yapılan ve son dönemde de gittikçe artan saldırılara karşı mücadele ettiğini anlattı.

Toplantının son bölümünde işyeri temsilcilerinin çeşitli konularda yönelttikleri sorular cevaplandırılarak istişare toplantısı bitirildi.