KALABA LİSESİNDEKİ ÜYELERİMİZLE BİR ARAYA GELDİK

Ankara 4 No’lu Şubemiz Kalaba Lisesindeki üyelerimizle bir istişare toplantısı düzenledi. Genel Mevzuat Ve Toplu Sözleşme Sekreterimiz M.Yaşar ŞAHİNDOĞAN, Genel Merkez avukatlarımızdan Hatice AYTEKİN,4 No’lu Şube Başkanımız Ahmet AKKOCA , Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, İşyeri Temsilcimiz Yalçın ARTIKIŞIK ve üyelerimiz katıldı.

Toplantının açılışında konuşan 4 No’lu Şube Başkanı Ahmet AKKOCA, Şube olarak büyük bir atılım içerisinde olduklarını ve her geçen gün büyümeye devam ettiklerini söyleyerek, eğitim çalışanlarının yanında olmaya devam edeceklerini belirtti.

Toplantıda Genel Mevzuat  Ve Toplu Sözleşme Sekreterimiz M.Yaşar ŞAHİNDOĞAN da bir konuşma yaptı. ŞAHİNDOĞAN, konuşmasında” Siyasi iktidar ve birçok siyasetçi devlet memurlarının sahip olduğu b u iş güvencesinden rahatsızdır. Bu rahatsızlık her fırsatta çeşitli kabine üyeleri ve bizzat Başbakan tarafından ifade edilmektedir. Bu yüzden devlet memurunun Anayasadaki tanımı değiştirilmek istenmekte ve böylece memur güvencesinin önce anayasal temelleri budanmak istenmektedir. Siyasi iktidarın bir sonraki adımı 657 sayılı DMK nın değiştirilerek kamu işçileri ve memurları kamu çalışanı adı altında toplamaktır. Bunu yapmaktaki amacı da sadece ve sadece devlet memurunun iş güvencesini ortadan kaldırmaktır. Bunu yaparken kendine göre kurnazca bir taktik izlemekte güya tüm kamu çalışanları tek çatı altında toplamaya çalışmaktadır. Hükümetin zihni arka planının çok iyi biliyoruz. Ne yaparak, neye ulaşmaya çalıştığını da apaçık görüyoruz. Zaten hükümet de bunu gizlemiyor, zaman zaman dışa vuruyor. Kendine güya sendika diyen bazı yapılar bu konuda hükümeti cesaretlendirmektedir.” Dedi. ŞAHİNDOĞAN, daha sonra iş güvencesine  sahip çıkmak için Türk Eğitim-Sen’i büyütmek ve güçlendirmek gerektiğini vurguladı.

Toplantının son bölümünde ise  Genel Mevzuat Ve Toplu Sözleşme Sekreteri M.Yaşar ŞAHİNDOĞAN ve Genel Merkez avukatlarından Hatice AYTEKİN ,üyelerimizin çeşitli konulardaki sorularını cevaplandırdılar.