CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ SÜLEYMAN ÇELEBİ, KONFEDERASYON. ZİYARET ETTİ

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ SÜLEYMAN ÇELEBİ, KONFEDERASYONUMUZU ZİYARET ETTİ    

CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, Konfederasyonumuzun Genel Merkezi’ni ziyaret ederek Genel Başkan İsmail Koncuk ve Konfederasyon yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

Ziyarette, çalışma hayatı ile ilgili yaşanan sıkıntılar görüşülürken Meclis çatısı altında çalışanların mali ve özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda fikir alış verişinde bulunuldu. Çelebi, yeni hizmet binamızın da hayırlı olmasını diledi.

Türkiye Kamu-Sen’in kamu çalışanlarının hak ve özgürlükleri noktasında verdiği mücadeleyi yakından takip ettiklerini belirten Çelebi; Konfederasyonumuzun gerek memurlar, gerekse milli hassasiyetler noktasındaki duruşunun toplumun her kesiminin beğenisini kazandığını söyledi. Çalışma hayatını yakından ilgilendiren yasaların çalışanların menfaatine olacak şekilde düzenlenmesi için meclis koridorlarında yoğun bir çalışma yaptıklarını kaydeden Çelebi, Türkiye Kamu-Sen gibi köklü bir sivil toplum kuruluşunun da çalışma hayatının sorunlarıyla ilgili hazırladıkları her çalışmayı TBMM’ye taşıyabileceklerini ifade etti.

Ek zam talebiyle aylardır sokaklarda seslerini duyurmaya çalışan Türkiye Kamu-Sen’in 6 Aralık’ta düzenleyeceği mitingin kamu çalışanlarının haklarını koruma noktasında çok önemli olduğuna vurgu yapan İstanbul Milletvekili Çelebi, çalışanları haklarına sahip çıkmaları ve haklarına sahip çıkan sendikaları tercih etmeleri konusunda da uyardı.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ise, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Çelebi’ye teşekkür etti. Koncuk ziyarette şunları söyledi:

“Ülkemiz hem ekonomik, hem de siyasi anlamda zor bir süreçten geçmektedir.  Yeni Türkiye adı altında yapılan haksızlıklar, çalışanların haklarını geriye götüren düzenlemeler bizleri derinden üzmektedir. Milli değerlerimizin ayaklar altına alındığı bu dönemde, çalışanlarımız da haklarından mahrum bırakılmaktadır. İş sağlığı ve güvenliği konularında yaşanan sıkıntıların yanı sıra kamu çalışanlarını yakından ilgilendiren gerek 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu gerekse 657 sayılı Devlet Memuru Kanununda yapılan düzenlemeler çalışanların haklarını korumaktan çok uzakta, aksine kazanılmış hakları geriye götüren hükümler içermektedir. Bu noktada muhalefet partilerinin bizlere vereceği destek çok önemlidir. Sizin gibi, çalışanların haklarına duyarlı milletvekillerinin desteği ile TBMM çatısına sorunlarımızı taşıyoruz. Bundan sonraki süreçte de yapacağımız çalışmalarla kamu çalışanlarının haklarını koruma noktasında desteğinizi isteyeceğiz.”