KONYA 1 NO’LU ŞUBE KADIN KOMİSYONU, MERKEZ KADIN KOMİSYONUNU ZİYARET ETTİ.

    

Konya 1 No’lu Şube Kadın Komisyonu Yönetim Kurulu üyeleri, Genel Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Firdes Işık’ı ziyaret etti. Misafir heyet ziyaretlerinde Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip Geylan, Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz Kocakaplan ve Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri M. Yaşar Şahindoğan ile de görüştü. 

Konya 1 No’lu Şube Kadın Kolları Komisyonu Berna Arslan ve Yönetim Kurulu’nun sendikamıza yaptığı ziyarette sendikal konularda fikir alış verişinde bulunuldu. Kadın çalışanların sendikalaşma oranının düşüklüğüne vurgu yapıldığı ziyarette, kadınlarımızın sendikal hayatta daha fazla yer alması ve kadınların sendikalaşmasının önündeki engellerin kaldırılması gerektiği dile getirildi.

Kadınlarımızın sendikamızın eylem ve etkinliklerinde de daha aktif rol üstlenmeleri, bu noktada Türkiye Kamu-Sen’in 6 Aralık tarihinde yapacağı yürüyüş ve mitingde kadınlarımızın ön saflarda olması gerektiği belirtildi.

Kadınların sendikal, siyasal ve sosyal hayatta ‘ben de varım’ diyebilmesinin Türkiye’nin geleceği açısından da çok önemli olduğunun belirtildiği ziyarette, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yapılacaklar da mercek altına alındı. Kadına yönelik şiddetten, kadın cinayetlerine, kadınların çalışma hayatında yaşadığı zorluklardan, kadınların toplumsal sorunlarına kadar birçok konunun da ele alındığı ziyaret, karşılıklı iyi dileklerle sona erdi.