TARAF’IN YAZARINA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramında tarafını bir kez daha belli eden taraf gazetesi ve yazarı  Sevan NİŞANYAN ; Türkiye Cumhuriyetinin gereğinden fazla yaşadığını ileri sürerek Atatürk’ün öğretilerini ilke ve inkılâplarını kan-vatan-düşman olarak tasvir etmiş, bu öğretilerin ülkeyi esir ettiğini ve bunları rafa kaldırarak yeni şeylerin (yeni yönetim biçimlerinin) düşünülmesi gerektiğini tavsiye etme densizliğini göstermişlerdir, Ulu Önder Atatürk’ün Türk Gençliğine bıraktığı en önemli miraslarından biri olan Gençliğe Hitabe alaya alınmış, dalga geçilmiş, bu suretle Türk Milletini ve Atatürk’ü aşağılayan bir yazı Cumhuriyetin ilan edildiği gün .

 

Türkiye Cumhuriyeti Bağımsız ve Demokratik bir Türk devletidir. Hiçbir kavim ya da insan Türkiye Cumhuriyetini ve kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aşağılayamaz hor göremez. Bunun aksine çalışan haddini bilmezlerin ergeç yasalar tarafından cezalandırılacağı inancındayız.

 

Söz konusu gazetenin editörü Ahmet ALTAN ve sözde yazarı Sevan NİŞANYAN hakkında “Cumhuriyeti, Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmayı basın yolu ile Teşvik-Türklüğe Hakaret ve 5816 Sayılı Yasanın İhlal edilmesinden dolayı suç duyurusunda bulunulmuştur.

 

Türk Eğitim-Sen olarak Türkiye Cumhuriyetine ve Türk Milletine karşı olan tüm pervasız saldırılara karşı mücadelemiz devam edecektir.

 

İlgili suç duyurusu dilekçesi için tıklayınız