SAHTEKARLIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

            12 Eylül 2010 Tarihinde yapılacak olan Referanduma yönelik olarak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları hızlandı. İlgili kuruluşlar her türlü vasıtayı kullanarak seçmenlerin kanaatini etkileyebilmenin gayreti içerisindeler. 

Ancak bu süreçte inanılmaz cüretleri ve ahlak dışı tutumlara da şahit oluyoruz. Kimi kişi ya da kuruluşların sıfatlarını gizleyerek her türlü yalan ve sahtekarlığa başvurarak propaganda yürüttüklerini gözlemliyoruz.

 

Bunun bir örneği de Genel Başkanımız sayın İsmail KONCUK’un ismi üzerinden yürütülmekte.

 

Kocaeli’nde tespit edildiği üzere; EVET cephesi adına hazırlanan bir propaganda aracı üzerinde kamuoyunda tanınan kişilerin resim ve isimleriyle evet çağrısında bulunuluyor. Hazırlanan kompozisyonda Genel Başkan İsmail Koncuk’un da EVET kampanyasını desteklediğini ifade eden resmi ve sözleri afişe ediliyor.

 

Oysa ki, Sayın İsmail Koncuk’un da Genel Sekreterliğini yürüttüğü konfederasyonumuz Türkiye Kamu-Sen, 08 Ağustos 2010 tarihinde kamuoyuna bir basın açıklaması yaparak referandumda HAYIR oyu verilmesi gerektiğini gerekçeleriyle ilan etmişti. Daha sonraki süreçte defalarca kez yapılan gazete ve televizyon programlarında da Genel Başkan Koncuk, referanduma ilişkin kanaatini açık bir şekilde defaten ifade ederek HAYIR denmesi konusunda kamuoyuna çağrıda bulunmuştu.

 

Tüm bunlara rağmen yalan ve iftirayı strateji olarak belirleyenleri, utanmazca sayın Genel Başkanı asla tasvip etmediği bir tutumun içerisinde gösterenleri kamuoyu vicdanı takdir edecektir.

 

Genel Başkan İsmail Koncuk, bugün itibariyle müfteri ve sahtekarlarla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunarak, bu menfi eylemi yapanların tespit edilmesini ve haklarında kamu davası açılmasını talep etti.

 

Temenni ediyoruz ki, suçlular hakkında gerekli işlem ivedilikle yapılır ve bundan sonra hiç kimse bu tür sahtekarlıklara cüret edemez.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Suç Duyurusu Dilekçesi İçin Tıklayınız

 

 

Genel Başkan İsmail KONCUK’un Referandumla ilgili görüşlerini ifade ettiği TV programlarından örnekler

 

Avrasya Tv

 

Halk Tv