GENEL BAŞKAN PERSONEL GENEL MÜDÜRÜ YALÇIN'LA GÖRÜŞTÜ

 Genel Başkan İsmail KONCUK, Personel Genel Müdürü Necmettin YALÇIN'ı arayarak, askerlikte ve sözleşmeli öğretmenlikte geçen sürelerin yöneticilik sınavlarında hizmet yılı hesabında dikkate alınmasını istedi.

Genel Müdür Necmettin YALÇIN'a, kariyer basamaklarında yükselme yönetmeliğinde de aynı eksikliğin bulunduğunu, bu durumun sendikamız tarafından dava açılarak düzeltildiğini söyleyen Genel Başkan, aynı mahiyette bir durumla karşı karşıyayız bu durumu düzeltmek için yeni mahkeme kararları beklemeye gerek yok, MEB bu konuda bir düzenleme yaparak yanlıştan dönmelidir.Bu durum MEB'e olumlu puan kazandıracaktır, dedi.

Sözleşmeli öğretmenliğin kadroluya çevrileceği sözü bizzat sayın Nimet ÇUBUKÇUya aittir diyen KONCUK, sözleşmeli öğretmenlikte geçen sürenin de hizmet yılı hesabında dikkate alınmasının, Sayın Bakanımızın verdiği söze uygun olacağını belirtti.

Genel Müdür Sayın Necmettin YALÇIN'da, bu konuda şu anda bir değerlendirme yaptıklarını Pazartesi veya Salı günü bir gelişme olabileceğini, bir gelişme olması halinde kamuoyuna duyuracaklarını ifade etti.

Türk Eğitim Sen olarak, sayın Genel Müdürün bu problem çözmek konusunda gerekli çalışmaları  yapacağını ve iradesini ortaya koyacağını umuyor, açtığımız dava sonucu beklenmeden bu problemlerin giderilmesini diliyoruz.