MEB ÇALIŞANLARININ EK ÖDEMELERİ MECLİS’TE BAKAN’A SORULDU.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı personelin problemleri soru önergesi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisine taşındı. Bursa Milletvekili İsmet BÜYÜKATAMAN aşağıdaki hususları cevaplaması için Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER’e yöneltmiştir. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı personeli yakından ilgilendiren bu hususlara Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER tarafından henüz herhangi bir cevap verilmemiştir.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisinde Ömer DİNÇER’e yönlendirilen sorular şunlardır.

 

  1. Ek ödemeden yararlandırılacak personel arasına VHKİ, memur, hizmetli, teknisyen ve şoför v.b. kadrolarda görev yapanların da dâhil edilmesini ve ödenecek tutarın önceki aylık ödeme tutarlarının üzerinde olması hususunda bir düzenleme yapılacak mıdır?
  2. Ek ders birim ücretlerinin mutlaka günümüz şartlarına uygun hale getirilmesi ve net 15 TL olacak şekilde düzenlenmesi için bir düzenleme yapılacak mıdır?
  3. Eğitim-öğretim tazminat tutarlarının, en yüksek devlet memuru maaşının katsayıyla çarpımının % 85 'i olarak ödenenler için %170'e,% 95 olarak ödenenler için % 190'a ve %100 olarak ödenenler için % 200 seviyesine yükseltilmesi için bir düzenleme yapılacak mıdır?

 

Türk Eğitim Sen olarak çözülmesi için mücadele ettiğimiz hususların soru önergesi olarak meclise taşınması memnuniyet vericidir. Türk Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER’in bu hususlardaki çalışmalarını dikkatle takip etmeye devam edeceğiz.

 

 

İlgili Soru Önergesi İçin Tıklayınız