SÖKE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AKRABA VE YANDAŞLARINA MI ÇALIŞIYOR?

 

Eğitim alanında yaşanan kadrolaşma artık aleni olarak ve fütursuzca yapılmaktadır. Bunun son örneği Aydın Söke’de yaşanmıştır. Türkiye genelinde olduğu gibi Söke’de de eğitim yöneticilerinin değerlendirilmesinde kıyım yaşanmıştır. Bu kıyıma sessiz kalmayan üyelerimiz dava açmış ve Aydın Bölge İdare Mahkemesinden yürütmeyi durdurma kararı almıştır. Ancak, üyelerimizin tekrar değerlendirilmesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat AYDIN ve Şube Müdürü Ömer ŞİMŞEK tarafından mahkeme gerekçesine aykırı olarak hiçbir objektif kritere, bilgi ve belgeye dayanmadan, yine düşük puanlar verilerek üyelerimizin göreve iadesi engellenmiştir.

Bununla yetinmeyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünat AYDIN, Okul müdürlerinin yetkisinde olan müdür yardımcısı belirleme sürecine de müdahil olmuş ve okul müdürlerin tercihlerini hiçe sayarak, üyelerimizin müdür yardımcısı olmasını da engellemiştir. Bununla birlikte Söke’de Müdür yardımcılığı atamalarında eşlere, amcaoğullarına ve Eğitim Birsen üyelerine koltuk dağıtılmıştır. Şöyle ki; İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ünat Aydın, beden eğitimi öğretmeni olan eşi Suzan Aydın’ı Behiye Hanım Ortaokulu’na, amcasının oğlu İzzet Aydın’ı ise Sazlıköy Hacı Halilpaşa Ortaokulu’na müdür yardımcısı olarak görevlendirmiştir. Eğitim Birsen Yöneticisi Ali Yüksek’in eşi Tümey Yüksek’in de Söke Ticaret Lisesi’ne müdür yardımcısı olarak görevlendirmesini yapmıştır. Buna ek olarak; Görevlendirilen 49 Müdür yardımcısından, 2’si Türk Eğitim Sen üyesi, 4’ü Eğitim Sen üyesi, 1‘i Eğitim İş üyesi, 4’ü sendikasız ve 38’i Eğitim Bir Sen üyesidir.

Bu yapılanları içinde Allah korkusu olan, emeği, bilgiyi, liyakati hayatının merkezine alan, kadrolaşma yerine, hak eden insanların makamlara getirilmesini arzulayan bizler içimize sindiremiyoruz. Tüm bu yaşananlar tam bir skandaldır. Yandaş, candaş, sırdaş olanları koruyan, kendilerinden olmayanlara yaşam hakkı tanımayan, biat kültürü ile donanmış bu skandalın kahramanları bu yaptıklarını içlerine nasıl sindirmektedir?

Biz bu yaşananlara isyan ediyoruz ve haykırıyoruz: Herkes bilmelidir ki; bu yapılanlar bizi yıldırmayacaktır. Hakkı tutup kaldırmak adına çıktığımız bu yolda hak yiyenlerle mücadelemiz devam edecektir. Hakkı, hakkaniyeti bilmeyenlere karşı hakla ve hakkaniyetle mücadele edilecektir. Çünkü; bizim en büyük silahımız hakka olan inancımızdır!

AYDIN DENGE Gazetesinin konu ile ilgili  haberi için tıklayınız