TÜRKİYE EĞİTİM.COM'DAN SENDİKAMIZA ÖVGÜ
Yönetici atama yönetmeliğinin yayınlanmasından umudun kesildiği dönemlerde İsmail Koncuk ve Türk Eğitim-sen Yönetimi Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı’nı ziyaret ederek yönetici atama yönetmeliğinin gündemdeki yerini yitirmemesi gerektiğini yetkililere aktarmaya çalıştı.

Konuya ilişkin düşüncelerini sorduğumuz İsmail Koncuk bu süreç hakkında
Www.Turkiyeegitim.com ekibine bilgi verdi.

Yetkili kişilerle sürekli görüşmelerini devam ettirdiğini belirten Türk Eğitimsen Genel Başkanı ayrıca bütün medyayı da titizlikle takip ettiğini anlattı. 

Özellikle internet medyasındaki konuya ilişkin en küçük haberleri bile, yönetici atama yönetmeliğini gündeme taşımak amacıyla değerlendirdiklerini belirtti.

Yüzde yüz doğru bilgiler içermediğini bilerek de olsa bu tür haberlerin, binlerce eğitim yöneticisi adayının mağduriyetini dile getirmede aracı olduğunu vurguladı.

Yoğun bir çalışma takvimi olmasına rağmen yetkililerle ve medya ile sürekli temas içerisinde olduğunu belirten Genel Başkan
Www.Turkiyeegitim.com’ unda yönetmelik taslağını yayınlayarak çok önemli bir haber yaptığını belirtti.

Taslağın sitemizde yayınlanmasından sonra yetkililerle görüşmelerinin devam ettiğini belirten Başkan, yönetmeliğin iptal olmasına neden olabilecek bazı bölümlerin taslaktan çıkarılması yönünde uğraş verdiklerini anlattı.

Yönetici atama yönetmeliği eleştirilen birçok unsuruyla yayınlandı. Belki Sayın Başkan’ın çabaları istenilen düzeyde bir yönetmeliğin çıkmasına yetmedi. Fakat bu süreçte yönetici atama yönetmeliğinin gündemde kalması ve bazı bölümlerinin düzeltilmesi konusunda sergilediği gayretlerinden dolayı Sayın
Genel Başkanı
Www.Turkiyeegitim.com ekibi olarak tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.
Www.Turkiyeegitim.com