KEY'DE TC NO PROBLEMİ ÇÖZÜLÜYOR
Emlak Konut GYO Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, KEY listelerinde sadece sosyal güvenlik numarası ile yer aldıkları için paralarını alamayan vatandaşlara ilişkin çalışmanın bir bölümünün tamamlandığını bildirdi. Yetkin, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile yürütülen ortak çalışma sonucunda, listelerde sadece sosyal güvenlik numarası ile yer alan 710 bin 289 SSK'lının kimliklerinin tanımlamasının yapıldığını, SGK'nın bu kişilere ilişkin listeleri Emlak Konut'a ilettiğini söyledi. Kendilerinin de bu listeyi, ödeme yapmak üzere Ziraat Bankası'na gönderdiğini açıklayan Yetgin, şu bilgiyi verdi:

"KEY listesinde sadece SSK numarası ile yer alan 710 bin 289 kişi, SGK'nın ilgili il ve ilçe müdürlüklerine başvurarak, kendilerine verilen kod numaralarını alacak. Bu kod numarası ve TC kimlik bilgileri ile Ziraat Bankası'na başvuran hak sahiplerine, KEY paraları yarından itibaren ödenebilecek. Hak sahibi, kendisine verilen kod numarasını şubeye verdiğinde, ilgili memur, bu numara ile vatandaşın gösterdiği kimlik bilgilerini ekranda karşılaştıracak. O kod numarası, kimlik bilgilerini doğruluyorsa, ödeme yapılacak. Bu şekilde sorunu çözülen 710 bin 289 kişiye, toplam 67 milyon YTL KEY parası ödenecek."

Yetgin, KEY listelerinde sadece Emekli Sandığı numarası ile yer alan hak sahiplerine ilişkin çalışmaların da tamamlanmak üzere olduğunu, muhtemelen gelecek hafta bununla ilgili açıklama yapılacağını söyledi.

Listelerde sadece sosyal güvenlik numarası ile yer alan hak sahipleri, kod numaralarını almak için bizzat başvuracak. Hayatta olmayan hak sahiplerinin varisleri ise yasal belgeler ile başvurabilecek.

KAYNAK:ANADOLU AJANSI