76. MADDE ATAMALARINA ARTIK ÖĞRENCİ VE VELİLER DE İSYAN EDİYOR!
İşte bu yapılanlar sonunda öğrenci ve velileri de isyan ettirdi. Memurlar net’in duyurduğu habere göre Ankara Etimesgut’ta bir okulda, bu kapsamda, müdürün değiştirilmesi üzerine öğrenciler ve veliler eylem başlattılar.
Alınan duyumlara göre, veliler tarafından başlatılan ve eski yöneticileri göreve dönünceye kadar sürdürülecek eylem çerçevesinde, yeni Milli Eğitim Bakanı ve diğer eğitim yöneticileriyle de görüşülecek.
Öğrenci velileri, Hüseyin Çelik’in giderayak böylesi yüzlerce hukuksuz bir uygulamayı inadına hayata geçirmesini, sayın Başbakan’ın kabine tasarrufuna bir isyanı olduğunu dile getirmekteler. Sorumluluk makamındaki bir kimsenin bu derece ölçüsüz ve cüretkar olmasının düşünülemeyeceğini söyleyen veliler, bu son uygulamalar konusunda Başbakanı ve yeni Milli Eğitim Bakanı’nı göreve davet ettiler.

İşte sözkonusu haber:

Müdürleri başka bir okula atanan lise öğrencileri eylem yaptı
Liseli öğrencilerden eylem
Etimesgut'ta, müdürleri başka bir okula atanan lisenin öğrencileri, derslere girmeyerek okul önünde, bazı velilerin de desteğiyle eylem yaptı.
Elvanköy İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Harun Özcan'ın başka bir okula atandığını öğrenen öğrencilerden bir grup, sabah ders saatinde okula girmeyerek bahçe kapısı önünde toplandı.
“Müdürümüzü istiyoruz”, “Babamızı istiyoruz” diyen öğrencilere bazı veliler de destek verdi.
Okul Aile Birliği Başkanı Fatma Aluç, okul müdürünün yıl sonu tatiline kısa bir süre kala başka bir okula atanmasına anlam veremediklerini belirtti.
Aluç, çok üzgün olduklarını, öğrencilerin de üzüldüğünü ifade ederek, çocuklarının derslere girmek istemediğini söyledi.
Okul müdürünün geri dönmesi için bazı velilerden ve öğrencilerden topladıkları imzaları Kaymakamlığa ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edeceklerini kaydeden Aluç, gerekirse Milli Eğitim Bakanlığına da yürüyeceklerini bildirdi.
Protesto sırasında okul bahçesine çıkan yeni müdür Mahmut Celal Metin, mikrofonla öğrencilere seslenerek, “Sevginizi gösterdiniz. Dersinizin başına geçin. Bundan sonrası hem sizi hem başkasını üzecek” dedi.
Öğrenciler de okulun kuruluşunda Harun Özcan'ın bir işçi gibi çalıştığını ve çok şey kazandırdığını, ayrıca kendilerini de evlat gibi gördüğünü

Kaynak: http://www.memurlar.net/haber/138800/ - 6 Mayıs 2009