BAYRAK ŞİİRLİ KAMPANYAMIZA DESTEK

Türk Eğitim-Sen, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından Türk Edebiyatı ders kitabından çıkarılan Arif Nihat Asya’nın Bayrak şiirine sahip çıkmak amacıyla, Bayrak şiirinin bulunduğu ayraçları tüm ülke genelinde öğrencilerimize dağıtmaktadır.

Bu kampanyamız basında da yankı buldu. Günboyu gazetesi yazarı Ramazan Durmuş sendikamızın kampanyasını köşesine taşıdı. Hepimiz ‘Bayrak’ olalım başlığıyla yazısını kaleme alan Durmuş şu ifadeleri kullandı: “Yeni eğitim ve öğretim yılına girerken Türk Eğitim-Sen şiirimize sahip çıkmak için Türkiye genelinde Bayrak şiiri dağıtıyor. Sayın Genel Başkan İsmail Koncuk Bey’in şu çağrısına aziz Türk milletinin cevap vereceği inancındayım: Herkes bilmelidir ki; milli ve manevi değerlerimizi unutturmaya çalışanlar amaçlarına ulaşamayacaktır. Çocuklarımızın içindeki vatan, bayrak, ülke sevgisini hiçbir güç söküp atamayacaktır. Eğitime şaşı bakanlar, bilimsellikten uzak anlayışta olanlar, gayri milli tavırlar sergileyenler hiçbir zaman alkışlanmayacaktır. Bu ülkenin öğretmenleri olarak bizler, her zaman çocuklarımıza iyiyi, doğruyu, güzeli, vatan, millet sevgisini, bayrak aşkını, öğreteceğiz.”

Biz de Türk Eğitim-Sen olarak kampanyamızı köşesine taşıyan, destekleyen Günboyu gazetesine ve Sayın Ramazan Durmuş’a teşekkür ediyoruz.

 

Gazete Haberini Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız...