TÜRKİYE KAMU-SEN İLE T.C.ZİRAAT BANKASI ARASINDA DEV ANLAŞMA


Türkiye Kamu-Sen ve T.C.Ziraat Bankası arasında “Kamu-Sen Ziraat Kart” projesi kapsamında Türkiye’de ilk defa uygulanacak olan bir  anlaşma imzalandı.

Yapılan protokolde, Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu ve bağlı Sendikaların üye ve çalışanlarına Özel logolu “Kamu-Sen Ziraat Kart” verilerek T.C. Ziraat Bankası A.Ş., Ziraat Sigorta A.Ş. ile Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş. bünyesindeki ürünlerden ücretsiz ve indirimli şekilde yararlandırılması hedeflendi.

Anlaşmaya göre; Türkiye Kamu-Sen üyeleri aylık bin TL. harcama yapacaklarını garanti etmeleri halinde, aşağıdaki avantajlardan yararlanacaktır. 1000 TL aylık harcama tüm harcamaları kapsamaktadır. Bunlar; Elektrik, su, doğalgaz, telefon, internet, digitürk, lig tv vb. harcamalar alınacak kart üzerinden yapılacak, kredi ödemeleri, ev kirası, her türlü alışveriş kısaca alınacak kartla yapılacak tüm harcamalar bu kapsamda değerlendirilecektir.

1)Dosya masrafı olmaksızın faizsiz ve komisyonsuz Bin TL.nakit avans kullanabilecek ve  5 taksitte geri ödeyebilecek, 

2)Kazayla ölüm halinde;

a) Vefat nedeniyle yapılacak giderlerin karşılanması amacıyla, belirlenecek kişiye, belirlenmemesi halinde ise yasal varislere 12.500 TL. nakdi yardım, 

b) Yine belirlenecek kişiye, 10 yıl boyunca 500 TL. aylık ücret,

c) Eğitim gören çocuklardan birisi için, 10 yıl boyunca her eğitim yılı başlangıcında yılda bir kez 500 TL. eğitim yardımı yapılacaktır.

3) Teminat kapsamındaki kazalar nedeniyle sakatlığı halinde, 15.000 TL.ye kadar “Sakatlık Tazminatı” ödenecektir.

4) Kaza veya hastalık sonucu hastanede yatarak tedavi gören sigortalıya, hastanede kaldığı sürenin 7 günü aşması halinde, aşan her gün için 100 TL. Tazminat ödemesi yapılacak.

5)Bireysel kredilerde faiz indirimi;

a) Kamu-Sen Ziraat kart üyeleri, maaşlarını Ziraat bankasından alan çalışan ve emeklilere uygulanan faiz oranları üzerinden;

-Tüketici,

-Konut,

-Taşıt,

-KMH, kredileri kullanabilecek.

6) Üyelerimiz tarafından gerçekleştirilecek HAVALE ve EFT işlem ücretleri % 50 indirimli olacak

7)Genişletilmiş Kasko ve Ziraat Özel Konut sigortalarında üyelerimize % 25 oranında indirim uygulanırken, prim ödemeleri 8 taksit halinde yapılabilecek.

8)Bireyesel Emeklilik Sisteminde;

*Üyelerimizden Giriş aidatı alınmayacak,

* Yönetim gider kesintisi yapılmayacaktır

*Fon işlemleri kesintisi yapılmayacak,

* Ara verme kesintisi yapılmayacak,

* Özel Hizmet Gider Kesintisi yapılmayacaktır.

KONCUK: ÜYELERİMİZİN REFAHI İÇİN ÇALIŞIYOR VE TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

İmza töreninde bir konuşma  yapan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, yapılan bu anlaşmanın bu alanda şimdiye kadar düzenlenen ilk anlaşma olduğuna vurgu yaparak, “bizim önceliğimiz Türkiye Kamu-Sen üyelerinin menfaatleridir” dedi. Koncuk, “Türkiye Kamu-Sen 445 bin üyesiyle ülke çapında son derece önemli ve etkili  bir Konfederasyondur. Her zaman için alın teri ve emeği savunuyoruz. Üyelerimize yönelik olarak ekonomik problemlerini en aza indirecek, harcama yaparken rahat edecekleri çözüm yollarını arıyoruz. Ziraat Bankası ile yapmış olduğumuz bu anlaşma Türkiye’de ilk defa uygulanacak olan bir sistemdir. Her şeyden önce Ziraat Bankası milli bir bankadır ve milli olması bizler için çok önemlidir. Bizim köklerimiz bu topraklardadır. Bu açıdan anlaşmamız ayrı bir önem taşımaktadır. İnsanlar son dönemlerde ne yazık ki, kredi kartı sarmalına girdi, en yakın dostları kredi kartları oldu. Biz üyelerimize verilecek kartla, yeni altından kalkınmaz harcamalar yapmasını özendirmek istemiyoruz. Aylık olarak yaptıkları zorunlu harcamaları; elektrik, su, telefon vb., kira, ısınma, alışveriş gibi harcamalarını Kamu-Sen kart üzerinden yapmaları ve zorunlu ödemelerini disiplini ederek, bir çok kamu çalışanının yaptığı bu harcamaları disipline etmesi ve aylık 1000 TL harcamasını bu kart üzerinden yapması, önemli avantajlar kazanmasını sağlayabilecektir. İşte bu sistemle Türkiye Kamu-Sen üyeleri, aylık yapacakları bin TL. lik harcama ile birçok avantaja sahip olacaklar. Ayrıca çekecekleri bin TL.’lik kredi limitini faizsiz olarak 5 ayda ödeme imkanına kavuşacaklar. Kazayla ölüm halinde 12.500 TL. doğrudan kaza sigorta yardımı alacak, aileden bir kişi 10 yıl boyunca ayda 500 TL. yardım alacak (10 yılda 60.000 TL) ve eğitim gören bir çocuğuna ise yılda 500 TL. yardım yapılacaktır. Bireysel Emeklilik Sistemi ve Ziraat Bankası personeline uygulanan birçok işlemdeki indirimler aynı şekilde Türkiye Kamu-Sen üyeleri içinde uygulanacaktır. Bu kart üzerinden her türlü harcama yapılabilecektir. Ben tekrar bu anlaşmanın hem üyelerimize hem de Ziraat Bankasına hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

TANAÇAN: KIYMETLİ BİR İŞBİRLİĞİNE İMZA ATTIK

Genel Başkanımızın ardından konuşan Ziraat Bankası grup Başkanı Osman Tanaçan ise, Türkiye Kamu-Sen’le kıymetli bir işbirliği yaptıklarının altını çizdi. Tanaçan, “ Yapılan bu anlaşmadan dolayı çok mutluyuz. Son dönemde ki değişim ve gelişimimiz bir bankadan daha fazlası olmak içindir. Türkiye Kamu-Sen’le yaptığımız bu anlaşma da değişimin bir parçasıdır. Amacımız Türkiye Kamu-Sen üyelerinin hem bugünlerine hem de geleceklerine katkı sağlamaktır.” Dedi.

EROĞLU: BU PROTOKOL HER BİR ÜYEYE GELECEKLERİ İÇİN TEMİNAT SUNUYOR

Ziraat Sigorta A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Akif Eroğlu ise, “bu protokolle Türkiye Kamu-Sen üyelerinin geleceğini de teminat altına alıyoruz” dedi. Eroğlu, “Yapılan bu protokol son derece önemlidir. Anlaşma Türkiye Kamu-Sen üyelerine hayat boyu çok önemli imkanlar sağlıyor. Ziraat Sigorta olarak, sigorta kültürünü ülke çapına yaymak için ciddi çaba gösteriyoruz. Bugün yaptığımız bu protokolle de bu işin önemli bir halkasını daha bina etmiş durumdayız. Bu protokol kartımızı kullanan her bir üyeye gelecekleri içinde bir teminat sunuyor. Herkese hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

AKSAÇ: AMACIMIZ TÜRKİYE KAMU-SEN ÜYELERİNE KATKI SAĞLAYABİLMEK

Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş. Genel Müdür Şeref Aksaç ise, Bireysel Emekliliğin ülke genelinde artık çok önemli bir konuma geldiğine vurgu yaptı. Aksaç, “Bireysel Emeklilik Sistemi artık çok önemli bir hal almıştır. Hem Avrupa’da hem de Türkiye’de giderek yaşlanan bir nüfus var. Bireysel Emeklilik Sistemi burada tamamlayıcı bir sosyal fayda sağlamaktadır. Devletin yüzde 25 oranında bir katkı sağlaması özendirici bir rol üslenmiştir. Bu organizasyonda yer alarak Türkiye Kamu-Sen üyelerine katkı sağlayabilmek bizim için mutluluk vericidir. Anlaşmanın hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları ile Ziraat Bankası yetkilileri protokole imza attı.

TÜRKİYE KAMU-SEN VE T.C.ZİRAAT BANKASI ARASINDA İMZALANAN PROTOKOLÜN AYRINTILARI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

 

TÜRKİYE KAMU-SEN VE T.C.ZİRAAT BANKASI ARASINDA İMZALANAN PROTOKOLÜN AYRINTILARI  TIKLAYINIZ