TALİM VE TERBİYE KURULU'NDA NELER OLUYOR!?
MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nı 12 Mayıs 2006 tarihinden bu yana sürdüren Prof. Dr. Erdoğan, görevinden istifa etme kararı aldığını açıkladı. Erdoğan konu ile ilgili ANKA’ya yaptığı açıklamada, söz konusu kararı bu ay içerisinde Bakan Çelik ile yaptığı iki görüşmenin ardından verdiğini bildirdi.

Erdoğan, bugün itibari ile izine ayrılacağını kaydederken, istifa mektubunun Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanmasının ardından İstanbul Üniversitesi’ndeki görevine yeniden döneceğini açıkladı.

Ayrıca Eylül ayında da Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ali İlker Gümüşel, Talim Terbiye’deki kadrolaşmanın dayanılmaz noktalara geldiği gerekçesiyle istifa etmişti. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Prof.Dr. Erdoğan’ı yalnızlaştırarak istifaya zorlandığı da eğitim çevrelerinde dile getiriliyordu.

Prof. Dr. Erdoğan, AKP iktidarı dönemindeki 3’üncü Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı olurken, Erdoğan´dan önce TTK Başkanı olan Prof. Dr. Ziya Selçuk da istifa ederek görevinden ayrılmıştı. Erdoğan´ın yerine ise eğitim çevrelerinde TTK eski Başkan Yardımcısı Abdülvahap Özpolat´ın atamasının yapılacağı ifade ediliyor.