MİLLETVEKİLİ BURHAN KAYATÜRK GENEL BAŞKAN İSMAİL KONCUK’U ARADI

         Türk Eğitim-Sen, Hüseyin Çelik’in bakanlığı döneminde 43 puanla sözleşmeli öğretmen olarak Biyoloji branşında görevlendirilen Yahya Erdoğanlı’yı kamuoyunun gündemine taşımıştı.

         Konuyla ilgili olarak Yahya Erdoğanlı’nın akrabası olduğunu iddia ettiğimiz AKP Ankara Milletvekili Burhan Kayatürk, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’u arayarak, Yahya Erdoğanlı’nın uzaktan akrabası olduğunu ancak Yahya Erdoğanlı’nın ismini bu olayın ardından öğrendiğini ve Erdoğanlı’nın sözleşmeli öğretmen olarak görevlendirilmesinde kendisinin hiçbir etkisi olmadığını söyledi. Konuyla ilgili torpil olduğu düşünülüyorsa, bunu Yahya Erdoğanlı’yı atayan Hüseyin Çelik’i tanıyan başka kişilerde aranması gerektiğini belirten Kayatürk, bu yanlış anlaşılmanın düzeltilmesini istedi.

         Konuyla ilgili Türk Eğitim-Sen, Hüseyin Çelik’in yaptığı görevlendirmeyi gündeme getirmiş, Hüseyin Çelik’in bu görevlendirmesinin usulsüz olduğunu söylemiş, Yahya Erdoğanlı ile ilgili de AKP Milletvekili Burhan Kayatürk’ün akrabalık ilişkisini dile getirmişti.

Biz de Türk Eğitim-Sen olarak konuyla ilgili hassasiyet gösteren Sayın Kayatürk’e teşekkür ediyor, aynı hassasiyeti AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’ten de bekliyoruz. Çelik, yaptığı usulsüz görevlendirmeyi hiçbir şekilde savunmamalı ve kamuoyunu aldatmaktan vazgeçmelidir.

 

TÜRK EĞİTİM-SEN GENEL MERKEZİ