YETER ARTIK, DÖRT GÜNDE YEDİ ŞEHİT!
Şehit haberleri medyada onuncu, on beşinci haber olarak verilmeye başlanmıştır. Bu kayıtsızlığa Türk Eğitim Sen olarak isyan ediyoruz. Aziz milletimizin acılarına, evlatlarının hatırasına saygı göstermek, vefalı olduğumuzu ortaya koymak adına şehit haberleri en azından birinci haber olarak verilmelidir. Konuya dikkat çekmek adına eğlence programları, hiç olmazsa o gün yayınlanmamalı, yerine vatan, millet sevgisi ve şehitlik   hakkında proğramlar yapılmalıdır.

Herkes bilmelidir ki; Türk Milletinin hür, güven ve huzur içinde yaşaması tehdit edilmektedir. Herkes bilmelidir ki; Türkiye’nin bağımsızlığı, milli birlik ve beraberliği tehlikededir. Herkes bilmelidir ki; ülkemizin bölünmez bütünlüğü tehdit altındadır. Herkes bilmelidir ki; her gün toprağa verdiğimiz bu çocuklar bizim evlatlarımızdır, bizim yavrularımızdır. Herkes bilmelidir ki; bizim geleceğimiz, çocuklarımızın geleceği yok edilmek istenmektedir.

Bu sebeplerle, ülkemizin her  ferdi, her kurumu bu olaylara önem vermek, şehit haberlerini vaka-i adiyeden saymamak zorundadır. Terör belasıyla dağda mücadele etmek yetmemektedir. Onların sivil uzantılarını, onlara fikri ve lojistik destek sağlayanları da hesaba katmak ve gereğini yapmak zorundayız. Yani sinekleri öldürmek yerine bataklığı kurutmak en önemli tedbirdir.

Başta İktidar olmak üzere, tüm kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütlerini daha şuurlu davranmaya  davet ediyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, aziz milletimize sabır diliyoruz. Başımız sağolsun.