MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖDENMEYEN TEDAVİ YOLLUKLARI İÇİN NE DEDİ?
Soru önergesinde şu sorulara yer verilmişti: 2008 yılından günümüze tedavi yollukları ödenmeyen personel sayısı nedir? Tedavi yollukları personele ne zaman ödenecektir? Tedavi yolluklarının gününde ödenmesi doğrultusunda çalışmalarınız var mıdır? Ödenmesi geciken tedavi yolluklarına gecikme zammı uygulanacak mıdır?

Soru önergesine Milli Eğitim Bakanlığından cevap geldi. Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunduğu cevap yazısında şu ifadelere yer verdi:

“ Bilindiği üzere, yolluklar tertibinden 2009 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile Bakanlığımız adına ayrılan-kullanılabilecek- bütçe ödeneği ayrıntılı harcama programına uygun olarak 3’er aylık dönemler halinde serbest bırakılmakta ve ilgili merkez harcama birimlerince merkez dışı harcama birimlerinin ihtiyaçları için gönderilmektedir. Bununla birlikte yolluklar tertibinden ödenememiş geçmişe yönelik borç tespiti halinde imkanlar dahilinde gereken yapılmaktadır. Ayrıca ödenmesi geciken tedavi yolluklarına gecikme zammı ödenmesi ile ilgili olarak herhangi bir mevzuat hükmü bulunmamaktadır.”