İŞTE TÜRK ÖĞRETMENİNDEN ÇANAKKALE DESTANI

 

Çanakkale Zaferi’nin 95’inci yıldönümü geçtiğimiz günlerde tüm yurtta coşkuyla kutlandı. Okullarımızda da Çanakkale Zaferiyle ilgili törenler yapıldı. Ancak bir öğretmen vardı ki, onun yaptığı konuşma dinleyenleri gözyaşlarına boğdu.

 

Niğde’de Bor Başpınar İlköğretim Okulu Sosyal Bilgiler öğretmeni ve aynı zamanda Türk Eğitim-Sen üyesi Seval Eroğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 95’inci yıldönümünü kutlamak ve Çanakkale şehitlerimizi anmak için öğrencilere hitaben bir konuşma yaptı.

 

Okulda yaptığı konuşmada, Çanakkale Zaferi’nin nasıl kazanıldığını anlatan Eroğlu, destansı mücadeleyi öyle güzel kelimelere döktü ki, dinleyenlerin yüreğini sızlattı.

 

Çanakkale’yi “geldiler, gördüler, döndüler” diye üç kelimeyle özetleyen Seval öğretmen, Çanakkale’yi Çanakkale yapanın, gelenleri karşılayan asil ruhlar olduğunu söyledi. Eroğlu, “O öyle bir ruhtur ki, çelik ve barut, inancın, imanın, azmin karşısında yenik düştü”  dedi.

 

“Toprak, kanla yoğrulmuşsa ve canla ödenmişse bedeli artık adı vatandır” diyen Eroğlu, Çanakkale’de yokluğun varlığı, maneviyatın maddiyatı, özgürlüğün sömürgeyi yendiğini ifade etti.

 

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK da, Seval Eroğlu’nu, Çanakkale Zaferiyle ilgili muhteşem konuşması nedeniyle telefonla arayarak, tebrik etti. Koncuk, Eroğlu’nun konuşmasından çok etkilendiğini ve gurur duyduğunu belirtti.

 

Konuşmayı İzlemek İçin Tıklayınız