MEVLİD KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

Genel Başkan İsmail KONCUK, Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak tüm çalışanların, Türk Milleti’nin ve İslam Alemi’nin kandilini kutladı. Genel Başkan, milli ve dini özel günlerin, milletimizin birlik ve beraberlik duygusunun pekiştirilmesine vesile olması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi: “1441 Yıl önce Hz. Peygamberimizin varlığıyla şereflendirilen insanlık alemi, O'nun ışığı ve hayat nizamıyla aydınlığa kavuştu. Cehaletin, düzensizliğin, ahlaksızlığın, her türlü kötülük ve acımasızlığın girdabında can çekişen insanlık alemi, Hz. Muhammed (S.A.V.)’in nuruyla kurtuluşa ermiş ve dünya tarihi yeni bir medeniyetin eşiğinde yeniden hayat bulmuştur. O günden bu yana da insanlık, mübarek Peygamberin işaret ettiği hayat nizamı doğrultusunda yürüdüğü sürece huzuru yaşamış; hedeften saptığında ise ahlaksızlığın, geri kalmışlığın ve huzursuzluğun cenderesine mahkum olmuştur.

‘İşçinin ücretini alnının teri kurumadan ödeyiniz.’ Diyen Hz. Peygamberimiz, çalışanın hakkının kutsallığını vurgulamıştır. İşte sendikal mücadelenin neferleri olan bizler de bu kutsal hak mücadelesinin sahipleri olarak, Peygamber Efendimizin işaret buyurduğu düsturun hayat bulması için gayret göstermekteyiz. Kamu çalışanlarının haklarının gasp edilmemesi, insan onuruna yaraşır bir düzeyde hayatlarını idame ettirebilmeleri ve geleceğe ümitle bakabilmeleri için inançla emek sarfediyoruz.

‘Ben ancak güzel ahlâkı tamamlamak için gönderildim’ Diyen kutlu Peygamberimizin hayat felsefesinin bütün yönetenler, çalışanlar ve insanlık alemi için daim olmasını diliyorum.

Mevlid Kandili’nin bugün her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğumuz birlik, beraberlik ve milli şuura vesile olmasını temenni ediyorum.”