GEÇMİŞ OLSUN!

 

Gökçeada açıklarında meydana gelen , Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgesi’nde ciddi şekilde hissedilen 6.5 şiddetindeki deprem nedeniyle Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Koncuk, “Ülkemizin batı bölgesinde ciddi şekilde hissedilen ve büyük korku ve panik yaratan deprem nedeniyle tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Son 15 yılda 4 ayrı büyük deprem yaşayan ülkemizin deprem kuşağında olduğu gerçeği bir kez daha kendini göstermiştir. Yaşadığımız acı tecrübelerden ders alarak bundan sonraki doğal afetlerde can ve mal kayıplarını en aza indirmek için her türlü tedbiri alma zorunluluğumuz vardır.

Bu tedbirlerin başında devletin inşaat denetimlerini etkili bir biçimde yapması ve vatandaşlarımızı depreme karşı sürekli olarak eğitmesi gelmektedir.

Meydana gelen depremden dolayı zarar gören tüm vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yüce Allah’ın bizleri her türlü afetten korumasını diliyorum.” dedi.