HAİN SALDIRIYI KINIYORUZ


Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'un, İstanbul'da yaşanan ve polisimizin şehit olduğu hain saldırıya ilişkin yaptığı açıklamadır.

 

İstanbul Sultanahmet'teki Turizm Polisi Şube Müdürlüğü'ne yapılan hain saldırıda Trabzon Halk Sağlığı Müdürlüğünde görevli üyemiz Ahmet Kumaş'ın oğlu Polis memuru Kenan Kumaş şehit olmuştur.

Şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır, Türk milletine başsağlığı dileriz. Teröristle pazarlık yapmanın, terörü ne kadar azdırdığının artık anlaşılması gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz.

Teröre ve teröriste taviz vererek çözüm bulacağını sananlara, Türk Milletinin tüm değerlerini yok etme gayretine girenlere,yiğit vatan evlatlarının kalleşçe öldürülmesine, analar ağlamasın aldatmacasıyla şehit analarının yüreğinin yanmasına neden olanlara Şehit polisimizin akrabası Şenol İnci'nin şu sözleri bir ders niteliğindedir: "Acımız çok büyük. Milletimizin başı sağ olsun. İstiklal Marşı ve Türk Bayrağı'ndan rahatsız olanlara da yazıklar olsun. Yazıklar olsun onlara ki, rahat bir nefes alıyorlar. Terörün memleketi olmaz, terör sadece lanetlenir"

Konfederasyon olarak yaşanan bu saldırılara "yeter artık" diyoruz.