ACI HABER BU DEFA KONYA’DAN, MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

Geçtiğimiz günlerde Malatya’da meydana gelen ve dört pilotumuzun şehit olduğu kazanın ardından bir acı haberde bugün Konya’dan geldi.

TÜRK Hava Kuvvetleri ile Azerbaycan Hava Kuvvetleri’nin '”Turaz Şahini 2015'” tatbikatı devam ederken, tatbikat sırasında bir F-4E eğitim uçağı düştü, kazada iki pilotumuz şehit oldu.

 

KONCUK: ŞEHİTLERİMİZE YÜCE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM

Yaşanan kazada şehit olan pilotlarımız için baş sağlığı mesajı yayınlayan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Geçtiğimiz günlerde Malatya’nın Akçadağ ilçesinde düşen ve dört pilotumuzun şehit olduğu kazanın acısı hala yüreğimizde tazeyken, bugün Konya’dan gelen haber milletimizi bir kez daha yasa boğmuştur.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yaptığı açıklamaya göre, Hava Kuvvetlerimize ait bir adet F-4E uçağımız tatbikat sırasında düşmüş ve kazada iki pilotumuz şehit olmuştur.

Peş peşe yaşanan bu kazaların önlenebilmesi adına yetkililerin gerekli önlemleri almasını bir kez daha hatırlatıyor, bu üzücü kazada şehit olan pilotlarımıza yüce Allah'tan rahmet, aileleri, yakınları, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk Milletine başsağlığı diliyorum.

 

 

                İsmail Koncuk

Genel Başkan