ULUSAL BİRLİK PLATFORMU'NA ÜYE DEĞİLİZ!
Türk Eğitim-Sen dün kurulmuş bir sendika değildir. İlkeleri ve hassasiyetleri belli olan bir kuruluştur. Türk Eğitim-Sen milli ve manevi değerlerin samimi savunucusu olmuş, bayraktarlığını yapmış insanların oluşturduğu sağlam bir yapının adıdır. Bu değerlere saygı duymayan hiç bir kurum ve kişiyle Türk Eğitim Sen’in hiç bir ilişkisi yoktur ve olamaz. Dolayısıyla kurulduğunu basından öğrendiğimiz, adına Ulusal Birlik Platformu denilen oluşumla da hiç bir ilgi ve alakamız olmadığı gibi, bilgimiz de yoktur.

Türk kamuoyunca bilinen bu gerçeğe rağmen, Türk Eğitim-Sen üyelerine yönelik yanlış ve yalan bilgilerle; hayal mahsulü iddiaları propaganda malzemesi yaparak sendikacılık yapmaya çalışan birileri ise, daha 15 gün önce, bölücü  mihraklarla işbirliği yapmış, Sosyal Güvenlik Kurumu’nda çalışanları temsil edecek üye seçilirken; Türk Milletinin değerlerine saldırmaktan, bölücülükten yargılanan, bu milletin milli ve manevi değerlerine saldıran birini memurların temsilcisi olarak seçmiştir. Şimdi aynı kişiler, teşkilatımızı milli ve manevi değerlere saldırmakla itham ederek propaganda yapmaktadırlar. Ahlaksızlığın, riyanın bu kadarına pes denir, ancak.

Eğitim çalışanları bilinçli ve sağduyuludurlar, bu komploya alet olmayacaklardır. Çünkü Türk Eğitim-Sen kuruluşundan bu yana, üyeleriyle beraber; milli ve manevi değerlerin, milli birlik ve bütünlüğümüzün, bizi biz yapan ilkelerin, demokrasinin ve cumhuriyetimizin en kararlı savunucusu olmuştur ve öyle olmaya devam edecektir.

KESİNTİSİZ DEMOKRASİ!
SONUNA KADAR MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK!